Marzec odszedł ze Stali Mielec! Jest już nowy trener!

  • 31.07.2020, 21:39 (aktualizacja 31.07.2020, 21:40)
  • GL
Marzec odszedł ze Stali Mielec! Jest już nowy trener! Fot. PGE FKS Stal Mielec Dariusz Skrzypczak został nowym trenerem Stali Mielec.

Podziel się:

Oceń:

Zaskakująca informacja z Mielca. Zarząd Klubu FKS Stal Mielec poinformował, że nie doszedł do porozumienia z trenerem Dariuszem Marcem w zakresie przedłużenia współpracy na nadchodzący sezon 2020/2021. Nowy szkoleniowiec został już ogłoszony.

Dopiero co zakończyła się feta z okazji awansu mieleckiej Stali do ekstraklasy, a już okazuje się, że w piłkarskiej elicie biało-niebieskich poprowadzi ktoś zupełnie inny niż Dariusz Marzec. Zarząd Klubu FKS Stal Mielec poinformował w piątek, 31 lipca, że nie doszedł do porozumienia z trenerem Dariuszem Marcem w zakresie przedłużenia współpracy na nadchodzący sezon 2020/2021. Powodem jest różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego. Trener Marzec zapisał się na kartach historii klubu, ale ze względu na różnice zdań z władzami klubu musi poszukać innego pracodawcy.

Nie trzeba było długo czekać, bo już po kilku godzinach od zwolnienia Marca klubowi działacze z Mielca zaprezentowali nowego szkoleniowca. Zgodnie z przewidywaniami wielu specjalistów stanowisko to obejmuje Dariusz Skrzypczak.

Nowy opiekun biało-niebieskich urodził się 13 listopada 1967 roku w Rawiczu. W trakcie swojej piłkarskiej kariery grał na pozycji napastnika w Lechu Poznań, FC Aarau, FC Hochdorf i FC Langenthal. W kadrze narodowej zagrał 7 razy. Jako trener pracował wiele lat w Szwajcarii, gdzie najpierw prowadził drużyny młodzieżowe, a następnie opiekował się seniorami jako grający trener, po czym powrócił do szkolenia młodzieży. Do 2010 roku prowadził zespół U16 FC Luzern. Razem z Ryszardem Komornickim był zatrudniony jako trener pierwszoligowej drużyny FC Solothurn. 1 lipca 2019 roku rozpoczął pracę jako asystent trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe