Wznowienie przyjęć na dwóch oddziałach pod koniec tygodnia [AKTUALIZACJA]

  • 05.08.2020, 17:42 (aktualizacja 05.08.2020, 17:42)
  • GL
Wznowienie przyjęć na dwóch oddziałach pod koniec tygodnia [AKTUALIZACJA] Fot. Szpital Wojewódzki Tarnobrzeg Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu ma kłopoty i braki kadrowe wśród lekarzy-specjalistów.

Podziel się:

Oceń:

Brakuje lekarzy-specjalistów, a pacjentki z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu muszą szukać sobie innych placówek! Dyrekcja placówki uspokaja.

5.08:

Są nowe informacje w kwestii funkcjonowania tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego.

- Informujemy, że wstrzymanie przyjęć na położnictwo w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży oraz przyjęć do Oddziału Neonatologicznego szpitala zostało przedłużone do 7 sierpnia. Oddziały rozpoczną przyjęcia od soboty 8 sierpnia od godziny 7.

- czytamy w komunikacie dyrekcji szpitala.

1.08:

Sytuacja w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim jest bardzo trudna. Do 4 sierpnia wstrzymane zostały przyjęcia na położnictwo w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym i Patologii Ciąży oraz przyjęcia do Oddziału Neonatologicznego. Dlaczego? Powodem jest brak lekarza neonatologa. Pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego i patologii ciąży zostały wypisane w trybie pilnym. Część z nich przyjęły najbliższe szpitale, jednak są problemy z zapewnieniem miejsc.

Rzecznik oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie Rafał Śliż potwierdza, że wpłynęło pismo dyrekcji szpitala z prośbą o czasowe wstrzymanie działalności oddziałów. Zapewnia, że to sytuacja wyższej konieczności i przejściowe kłopoty z obsadą kadrową. O sytuacji powiadomiony został również konsultant wojewódzki i szpitale w regionie.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe