W Pratt&Whitney GRUPOWE zwolnienia

  • 06.08.2020, 08:11
  • Rafał Bolanowski
W Pratt&Whitney GRUPOWE zwolnienia fot. Pratt&Whitney 330 osób w fabryce musi liczyć się z tym, że jeszcze w sierpniu może stracić pracę

Podziel się:

Oceń:

Zapowiadają się grupowe zwolnienia u jednego z największych producentów branży lotniczej w regionie. Według naszych ustaleń zwolnienia mają być przeprowadzone jeszcze w sierpniu. Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi.

Jak na razie nie wiadomo o jaką grupę pracowników dokładnie chodzi. Czy będą to osoby chwilę przed emeryturą, czy osoby, które w niedawnym czasie rozpoczęły przygodę z fabryką Pratt&Whitney w Rzeszowie- Chcemy to przeprowadzić w taki sposób, aby nasi pracownicy jak najmniej odczuli skutki zwolnienia. 

– przekonuje Andrzej Czarnecki, rzecznik Pratt&Whitney w Rzeszowie i dodaje:

- Szacujemy, że będzie to 330 osób do zwolnienia. Rozpoczęliśmy negocjację ze związkami zawodowymi. 


Fabryka chce zacząć zwalniać pracowników jeszcze w sierpniu. Rzecznik przyznaje, że aby uniknąć zwolnień firma starała się podejmować pewne działania w walce z kryzysem w branży lotniczej spowodowanym pandemią koronawirusa, jednak wszelkie ruchy okazały się niewystarczające. 


- Szacujemy, że około 80 procent ruchu pasażerskiego zniknęło, w związku z czym zmniejszyło się zapotrzebowanie na produkty, które dotychczas dostarczaliśmy.

– dodaje Czarnecki.
 

[email protected]

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe