Koronawirus na weselu w Rzeszowie. 9 osób zarażonych, 94 pod obserwacją

  • 10.08.2020, 14:27
  • Rafał Bolanowski
Koronawirus na weselu w Rzeszowie. 9 osób zarażonych, 94 pod obserwacją fot. Archiwum To trzecie ognisko koronawirusa w mieście.

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o nowym ognisku koronawirusa w mieście. Do zarażenia doszło podczas wesela, które odbyło się 1 sierpnia.

Po weselu na terenie Rzeszowa zarażenie koronawirusem wykryto u sześciu osób z Rzeszowa i trzech z powiatu rzeszowskiego Łącznie kontrolą zostanie objętych 92 osoby z wesela i dwie z obsługi.


 - Wszystkie osoby zostały objęte kwarantanną. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.


- informuje Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie

Pozostałe ogniska w Rzeszowie są w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Lwowskiej oraz w szpitalu MSWiA, gdzie na dzień 07 sierpnia potwierdzono łącznie 12 pozytywnych przypadków w tym u czterech pacjentów (1 zgon) oraz u pięciu osób z personelu medycznego oraz trzech osób z kontaktu.  

W „szpitalu na górce” ogółem potwierdzono siedem wyników dodatnich w tym: pięć pozytywnych  wśród personelu medycznego w wyniku badań przesiewowych prowadzonych w placówce  oraz dwóch osób z  kontaktu (mieszkańców powiatu przeworskiego).

Ogółem na terenie miasta Rzeszowa  i powiatu rzeszowskiego  kwarantanną objęto 697 osób. Na dzień 10 sierpnia  WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 28 osób z kontaktu  na terenie powiatu rzeszowskiego.
 

 

[email protected]

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe