Rozsławią Twierdzę Przemyśl przez sport [FOTO]

  • 12.08.2020, 09:30
  • Kamil Krukiewicz
Rozsławią Twierdzę Przemyśl przez sport [FOTO] fot. SRS Przemyśl Promocja historii Przemyśla przez sport stała się faktem. Od lewej stoją wiceprezes SRS Przemyśl Krzysztof Błażkowski, prezes klubu Robert Skawiński i Mirosław Majkowski przewodniczący Związku Gmin Fortecznych.

Podziel się:

Oceń:

Na terenie Fortu XI w Duńkowiczkach odbyło się sympozjum naukowe dotyczące walk na IV Obwodzie obronnym Twierdzy Przemyśl.

Podczas spotkania przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl Mirosław Majkowski podpisał z przedstawicielami Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Przemyśl - prezesem Robertem Skawińskim oraz wiceprezesem Krzysztofem Błażkowskim porozumienie o współpracy.

Twierdza Przemyśl jest nierozerwalnie związana z historią naszego miasta, a także stanowi największą atrakcję turystyczną regionu. Będąc świadomymi możliwości promocji oraz wpływu na kształtowanie się postaw wśród młodych ludzi, zdecydowaliśmy się podjąć wspólne działania, mające na celu pielęgnowanie posiadanego dobra kulturalnego.

 – powiedział Robert Skawiński.

Przykładem i inspiracją do podpisania tej umowy jest Twierdza Verdun, która promuje się również przez wydarzenia sportowe. Inicjatywa, z którą wyszło Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Przemyśl jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ możemy wspólnie realizować promocję Twierdzy Przemyśl oraz promocję klubu pod względem sportowym. Chcemy wspólnie realizować wydarzenia sportowe na terenie gmin wchodzących w skład Twierdzy Przemyśl. Myślę, że już w przyszłym roku zobaczymy pierwsze namacalne efekty współpracy.

 – podsumował Mirosław Majkowski.

Kamil Krukiewicz

Zdjęcia (4)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe