Koronawirus na Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej

  • 13.08.2020, 08:25
  • Rafał Bolanowski
Koronawirus na Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej fot. Biuro prasowe Franciszkańskich Spotkań Młodych Zdjęcie pochodzi z 33. Franciszkańskich Spotkań Młodych, na których doszło do zakażenia 14 osób.

Podziel się:

Oceń:

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o nowym ognisku koronawirusa w powiecie przemyskim. W Kalwarii Pacławskiej doszło do zakażenia 14 osób.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych , które odbyło się w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia br., zakończyło się fatalnym rezultatem. WSSE odnotowało ogółem 14 pozytywnych przypadków zakażenia wirusem. Koronawirusa wykryto u pięciu osób z powiatu przemyskiego, trzech z powiat jasielski,  trzech z miasta Rzeszów, dwóch z Krosna i u jednej osoby z powiatu jarosławskiego.


- Dochodzenia epidemiologiczne są w toku.


- tłumaczy Dorota Gibała, rzecznik WSSE.

W ogniskach na terenie miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego kwarantanną objęto 486 osób. Na dzień 12 sierpnia  WSSE w Rzeszowie  zaplanowała przebadanie 50 osób z kontaktu  na terenie powiatu przemyskiego. 

- Przed rozpoczęciem każdy dostał regulamin. Funkcjonowaliśmy jako grupa zamknięta. Każdy uczestnik codziennie miał mierzoną temperaturę, a po przyjeździe musiał wypełnić odpowiedni formularz o stanie swojego zdrowia. Zrealizowaliśmy wszystkie wytyczne sanepidu.

- tłumaczy Marta Górka, rzecznik Franciszkańskich Spotkań Młodych.

Ognisko w Kalwarii Pacławskiej jest drugim w regionie powiatu przemyskiego. Pierwsze wykryto w Szpitalu im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie potwierdzono 43 dodatnie wyniki (19 pacjentów, 19 osób z personelu medycznego oraz 5 osób z kontaktu).

 

[email protected]
 

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe