Nie żyje legendarny kapelmistrz tarnobrzeskiej orkiestry

  • 14.08.2020, 12:23
  • GL
Nie żyje legendarny kapelmistrz tarnobrzeskiej orkiestry Fot. Screen TVL Zenon Piekarz zmarł w wieku 91 lat.

Podziel się:

Oceń:

W Tarnobrzegu, w wieku 91 lat, zmarł Zenon Piekarz, legendarny kapelmistrz Orkiestry Dętej, która towarzyszyła tarnobrzeżanom przez ostatnie 61 lat, najpierw jako Górnicza Orkiestra Dęta KiZPS "Siarkopol", a obecnie jako Miejska Orkiestra Dęta.

Zenon Piekarz urodził się w Białobrzegach w powiecie łańcuckim. Grał na akordeonie, fortepianie i klarnecie, jako uczeń Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie poznał też podstawy dyrygentury. Prowadził Strażacką Orkiestrę Dętą w  Białobrzegach, uczył w Ognisku Muzycznym w Dębicy. W 1964 roku przyjechał do Tarnobrzega i objął funkcję kapelmistrza tutejszej Górniczej Orkiestry Dętej. Kierował nią do 1991 roku, wtedy przeszedł na emeryturę z której wrócił w 1998 roku i pozostał kapelmistrzem orkiestry po tym, jak została ona przekształcona w Miejską Orkiestrę Dętą. W 2010 roku otrzymał najwyższe odznaczenie przyznawane przez Tarnobrzeg – medal Sigillum Civis Virtuti.

Pogrzeb Zenona Piekarza odbędzie się w poniedziałek, 17 sierpnia. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 10.45 różańcem w Kościele Świętej Barbary w Tarnobrzegu. O godzinie 11. odprawione zostanie nabożeństwo żałobne. Spocznie na cmentarzu parafialnym w Tarnobrzegu.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe