Kolarski peleton zagości na Podkarpaciu

  • 27.08.2020, 12:34
  • GL
Kolarski peleton zagości na Podkarpaciu Fot. Archiwum Tak wygląda trasa tegorocznego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.

Podziel się:

Oceń:

Trwają ostatnie przygotowania do 31. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Wielkie ściganie rozpocznie się na Podkarpaciu.

31. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków tradycyjnie zagości na Podkarpaciu. Rozpocznie się 9 września na placu Wolności w Nisku, a zakończy 12 września na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. W tym roku kolarze rywalizować będą o zwycięstwo w wyścigu na czterech etapach w pięciu województwach. Do udziału zgłosiło się 162 zawodników. W peletonie pojedzie dziewięć ekip krajowych, a wśród nich kadra Polski. Pierwszym etapem będzie 9 września trasa z Niska do Sędziszowa Małopolskiego. Tu nastąpi start honorowy na placu Wolności w Nisku, a ostry w Zarzeczu obok siedziby grupy Voster. Potem kolarze powrócą do Niska, by przez Kolbuszową ruszyć do Sędziszowa. W mieście etapowym i okolicach na zawodników czekają trzy rundy. Rozpocznie je lotny finisz na rynku w Sędziszowie i kolejny na rynku w Strzyżowie. Potem kolarze zmierzą się z trzema górskimi premiami, dwiema w Pstrągowej i trzecią na szczycie podjazdu w Strzyżowie. Po tych zmaganiach zawodnicy wrócą do Sędziszowa, by na rynku przekroczyć metę etapu. W drugim etapie następnego dnia peleton wyruszy z Krosna do Nowego Sącza. W trzecim z Suchej Beskidzkiej do Jaworzna, a w czwartym, ostatniego dnia wyścigu z Kielc do Łodzi.

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe