Konfederacją ostro w sprawie Afery Podkarpackiej 2.0 [VIDEO]

  • 07.09.2020, 16:54 (aktualizacja 08.09.2020, 07:58)
  • Kamil Krukiewicz
Konfederacją ostro w sprawie Afery Podkarpackiej 2.0 [VIDEO] fot. Kamil Krukiewicz - Przemyśl jest dzisiaj Termopilami samorządności w Polsce. Nie chcemy żeby miasto stało się druga Sycylią. Nie może być sytuacji, w której grupa ludzi może czerpać korzyści z działań, które nie mając nic wspólnego z prawem i działaniem demokracji - mówił Grzegorz Braun.

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 7 września, w sali konferencyjnej Hotelu Accademia odbyła się konferencja prasowa lidera Konfederacji Grzegorza Brauna i radnego przemyskiej Rady Miejskiej Andrzeja Zapałowskiego, która dotyczyła Afery Podkarpackiej 2.0.

- Chcielibyśmy żyć i politykować w Polsce, w której decydują kwestie przygotowania merytorycznego kandydatów na dane stanowiska, a nie lojalność żołnierzy, o której mowa jest we wspomnianym dokumencie.

- odniósł się do dokumentów jednego z mieszkańców Przemyśla, członka lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, lider Konfederacji Grzegorz Braun

O sprawie wycieku dokumentów, skierowanych przez jednego z członków lokalnych struktur PiS, do byłego Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pisaliśmy już wiele razy.

Dowiedz się więcej: 

CIĄG DALSZY POLITYCZNEJ WOJNY O PRZEMYŚL>>>

- Jestem przerażony treścią tych dokumentów, świadczą one o tym że obecny układ sił w Radzie Miejskiej nie jest układem ideowym a jedynie układem opartym o prywatne interesy. 

- odniósł się do opisanego we wspomnianych dokumentach przewrotu w przemyskiej Radzie Miejskiej, radny Andrzej Zapałowski

Zdaniem lidera Konfederacji, ta sytuacja jest sprawdzianem dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego

- Jako posłowie, będziemy pytać o to czy CBA zajmuje się tą sprawą. Wizja zatrudniania "żołnierzy", po to żeby niszczyli przeciwnika politycznego i byli za to wynagradzani, pobierając honoraria z tytułu wręcz fikcyjnego zatrudnienia na polecenie PiSu, to wizja która nie godzi się z nazwą tej organizacji. 

- dodał Braun. 

- Przemyśl jest dzisiaj Termopilami samorządności w Polsce. Nie chcemy żeby miasto stało się druga Sycylią. Nie może być sytuacji, w której grupa ludzi może czerpać korzyści z dzialań, które nie mając nic wspólnego z prawem i działaniem demokracji 

- podsumował Andrzej Zapałowski. 

 

Kamil Krukiewicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mdk
Mdk 08.09.2020, 09:49
Partia im wiecej ma afer tym ma wyższe poparcie więc nic to nie zmieni

Pozostałe