Siatka oddzieli... dziki z trzech województw

  • 07.09.2020, 17:35 (aktualizacja 07.09.2020, 17:53)
  • GL
Siatka oddzieli... dziki z trzech województw Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: afrykański pomór świń to choroba przenoszona przez dziki.

Podziel się:

Oceń:

100-kilometrowe ogrodzenie ma chronić dziki i trzodę chlewną z województwa świętokrzyskiego. Wszystko przez szalejący na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie - afrykański pomór świń.

Afrykański pomór świń (ASF) na Podkarpaciu i na Lubelszczyźnie to spory problem. W tym roku na Lubelszczyźnie odnotowano aż 33 ogniska ASF, na Podkrapaciu 16. ASF jest chorobą wywołaną przez wirus afrykańskiego pomoru. Ma przebieg ostry lub przewlekły. Cechą charakterystyczną są małe plamki (wybroczyny) na całym ciele i bardzo wysoka śmiertelność. 

Czytaj także:

DZIKI PADŁY Z POWODU AFRYKAŃSKIEGO POMORU ŚWIŃ>>>

Wcześniej podejmowane działania, takie jak odstrzał dzików, czy też tworzenie barier zapachowych odnosi skutek, ale konieczne są jeszcze bardziej radykalne działania. Po konsultacjach miedzy Głównym Lekarzem Weterynarii i Wojewódzkim Sztabem Kryzysowym w Kielcach powstanie stukilometrowe ogrodzenie, które oddzieli Świętokrzyskie od Podkarpacia oraz od Lubelskiego. Siatka ustawiona będzie w sąsiedztwie drogi krajowej numer 79 (Kraków-Sandomierz) i dalej oraz wzdłuż drogi wojewódzkiej numer 777 (Sandomierz – Zawichost) i potem znów w ciągu drogi 79 (Ożarów-Trałów) na północ aż do granicy z województwem mazowieckim. Prace mają rozpocząć się 15 września.

Dowiedz się więcej:

KORSO24.PL - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE Z PODKARPACIA W JEDNYM MIEJSCU>>>

GL

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obywatel
Obywatel 23.09.2020, 20:32
To dla nas szykuja mur...
Dziki imigranci
Dziki imigranci 10.09.2020, 23:09
Ciekawe jak to zrobią, już to widzę pewnie jak mur w USA na granicy z Meksykiem tylko nie dla imigrantów a dla dzików good idea. PS ja proponuję jeszcze na komary dookoła całej Polski zrobić żeby nie przenosiły chorób i to byłby nawet lepszy pomysł😆

Pozostałe