Proboszcz z koronawirusem. Jeden z ministrantów na kwarantannie

  • 09.09.2020, 11:06 (aktualizacja 09.09.2020, 11:19)
  • Rafał Bolanowski
Proboszcz z koronawirusem. Jeden z ministrantów na kwarantannie fot. Archiwum Zdjęcie poglądowe: kolejny przypadek koronowirusa wśród duchownych.

Podziel się:

Oceń:

Proboszcz parafii Rzymskokatolickiej pw. Dobrego Pasterza w Nowej Wsi koło Trzebowniska jest zakażony koronawirusem. Informacje potwierdza sanepid. Ksiądz do 1 września wykonywał posługę kapłańską.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Rzeszów-News. Sanepid kontaktował się już z księdzem w sprawie przeprowadzenia wywiadu epidemiologicznego bezpośrednio po powzięciu informacji nt. choroby. Ksiądz został zabrany do szpitala 4 września br.

- W trakcie wywiadu ksiądz nie wskazał osób z którymi miał by utrzymywać bliski kontakt, wobec powyższego do tej pory nikt dodatkowo nie został objęty kwarantanną.


- informuje Jaromir Ślączka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Udało nam się ustalić, że 8 września do sanepidu zgłosił się ojciec jednego z ministrantów, który miał kontakt z księdzem podczas mszy. 

- Zgłosił się rodzic ministranta, który twierdził że jego dziecko miało kontakt z księdzem 1.09. w trakcie mszy i z tego powodu chłopiec został objęty kwarantanną.


- dodaje Jaromir Ślączka. 

 

[email protected]

 

CZYTAJ TAKŻE:

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe