CBA zatrzymało byłego urzędnika z Przemyśla!

  • 09.09.2020, 20:02 (aktualizacja 09.09.2020, 20:53)
  • Kamil Krukiewicz
CBA zatrzymało byłego urzędnika z Przemyśla! fot. CBA Zdjęcie poglądowe: Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego kierownika PWiK.

Podziel się:

Oceń:

Były kierownik Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Usłyszał zarzuty.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie zatrzymała kolejne dwie osoby podejrzane o ustawianie przetargów.

♦ ZOBACZ TAKŻE:

>>POLITYCZNA BATALIA O PRZEMYŚL

Zatrzymani to zastępca kierownika sieci kanałowej ds. eksploatacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie oraz były kierownik jednego z działów w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu.

- Są oni podejrzani o ustawienie w 2018 roku przetargów na korzyść spółki, która dostarczyła do MPWiK w Krakowie oraz PWiK w Przemyślu zestaw do inspekcji rur i kanałów oraz samochód specjalistyczny do czyszczenia kanałów

- wynika z informacji przekazanych przez Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

To kolejne zatrzymania w prowadzonym śledztwie związanym z ujawnionymi przestępstwami o charakterze korupcyjnym, w którym w lipcu 2019 r. zarzuty przedstawiono m.in. dyrektorowi jednej z warszawskich spółek miejskich.

Podejrzani usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec dwóch podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

Warto przypomnieć, że funkcjonariusze CBA roku temu zainteresowali się już przemyskim PWiK. W siedzibie spółki oraz domu byłego prezesa PWiK agenci zabezpieczyli różne dokumenty. Wówczas nikomu z Przemyśla nie postawiono zarzutów.

♦ ZOBACZ TAKŻE:

>> AFERA PODKARPACKA 2.0

>> NIEZALEŻNY SAMORZĄD TO PODSTAWY DEMOKRACJI.

Kamil Krukiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe