Syf i brud - smutne wnioski z kontroli podkarpackich barów

  • 12.09.2020, 20:37
  • GL
Syf i brud - smutne wnioski z kontroli podkarpackich barów Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: kontrole były prowadzone nawet na zlotach food trucków.

Podziel się:

Oceń:

Państwowa Inspekcja Sanitarna zaprezentowała wyniki kontroli lokali gastronomicznych na Podkarpaciu, które były prowadzone od maja do sierpnia tego roku. Wyniki są zatrważające.

Akcję przeprowadzono w ramach wzmożonego nadzoru sanitarnego w okresie wypoczynku letniego, szczególnie w zakładach żywienia zbiorowego, wytwórniach lodów i ciast, automatach do produkcji lodów, obiektach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych i przy trasach turystycznych, obiektach w miejscach zgromadzeń lub masowego przemieszczania się ludności w zakresie warunków zapewniających bezpieczeństwo żywności i żywienia, w których trakcie sprawdzano również przestrzeganie obostrzeń ograniczających rozprzestrzenianie się koronawirusa.

  • Czytaj także:

>>POTĘŻNY WOJSKOWY RADAR NAD PODKARPACIEM

Skontrolowano trzy ruchome punkty małej gastronomii podczas imprezy plenerowej "Żarciowozy" w Tarnobrzegu oraz pięć stoisk handlowych w trakcie imprezy otwarcia "Podkarpackiego Szlaku Filmowego" w powiecie krośnieńskim.. Inspektorzy pojawili się w 975 restauracjach, barach, zakładach małej gastronomii, wytwórniach ciast i lodów. Okazuje się, że głównym grzechem było wprowadzanie do obiegu przeterminowanej żywności! Listę naruszeń uzupełnia brudna odzież w pracy, brak dokumentów potwierdzających odbiór zużytego tłuszczu smażalniczego, brak zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem potraw gotowych umieszczonych w urządzeniu chłodniczym i wiele innych. Łączna suma wystawionych mandatów karnych to aż 13400 złotych!

>>CZYTAJ DALEJ

GL

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maz
maz 12.09.2020, 22:00
Czy ja dobrze czytam ponad 1000 skontrolowanych barów gdzie wykryto syf brud i ubóstwo i wystawiono mandaty na 13400zł ? to jak by podzielić na te wszystkie bary to kwota kary nawet nie pokrywa kosztu jednego kebaba!
Państwo z dykty i kartonu.... ja sie pytam po co wogole kontrolować jak sie to nie zwraca Państwu i podatnikom!
Olo
Olo 12.09.2020, 21:42
Smacznego

Pozostałe