W Ostrowie pod Przemyślem nie chcą masztu telefonii komórkowej [FOTO]

  • 13.09.2020, 08:30 (aktualizacja 13.09.2020, 09:47)
  • Kamil Krukiewicz
W Ostrowie pod Przemyślem nie chcą masztu telefonii komórkowej [FOTO] fot. Kamil Krukiewicz Sprawa budowy masztu wywołuje wśród mieszkańców niepokój.

Podziel się:

Oceń:

Od kilku dni w podprzemyskim Ostrowie trwają społeczne protesty mieszkańców miejscowości. Powodem rozpoczynająca się budowa masztu telekomunikacyjnego, jednej z telefonii komórkowych.

Maszt powstaje na działce w pobliżu przedszkola oraz szkoły podstawowej. Z tego co udało się ustalić, po wybudowaniu będzie skierowany w jedno z większych osiedli domów w całej miejscowości. Mieszkańcy bojąc się o swoje zdrowie a także zdrowie dzieci, żądają od władz samorządowych na czele z wójtem gminy Przemyśl Andrzejem Hukiem, interwencji w celu wstrzymania prac budowlanych, lub ewentualnie przeniesienia ich na obrzeża miejscowości, tak by możliwie do maksimum ograniczyć  oddziaływanie promieniowania na mieszkańców.

Zdaniem społeczności, władze samorządowe "przespały" możliwość ewentualnego zablokowania rozpoczęcia budowy. 

Sam wójt twierdzi, że na etapie  wydawania pozwoleń nie był w stanie nic zrobić, a w obecnej sytuacji podejmuje wszystkie możliwe kroki prawne, w celu wstrzymania prac, jednak jak na razie spotyka się z odmowami na większości frontów. 

O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować. 

♦ ZOBACZ TAKŻE: 

>> PIKIETA PRZY ULICY DOMINIKAŃSKIEJ

>> SYF I BRUD W PODKARPACKICH LOKALACH 

Kamil Krukiewicz

Zdjęcia (8)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe