Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem!

  • 13.09.2020, 13:59 (aktualizacja 13.09.2020, 14:16)
  • GL
Nie żyje ksiądz zakażony koronawirusem! Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: ksiądz proboszcz z miejscowości Krasne był zakażony koronawirusem.

Podziel się:

Oceń:

Na stronie internetowej parafii w Krasnem pojawiła się informacja o tym, że zmarł ksiądz dr Adam Dzióba, który pełnił obowiązki proboszcza. U duchownego kilkadziesiąt godzin wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem!

Przyczyna śmierci księdza Adama Dzióby nie została podana do publicznej wiadomości. Wiadomo, że proboszcz Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krasnem miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa.

  • Czytaj także:

>>WIELKIE OGNISKO COVID-19 NA PODKARPACIU

Według informacji na portalu nowiny24.pl proboszcz z Krasnego trafił do szpitala w Dębicy 8 września, a 10 września został przewieziony do szpitala w Łańcucie. W parafii jest jeszcze dwóch wikariuszy, którzy zostali objęci kwarantanną. Służby sanitarne były szkole w Krasnem, gdzie przebywał 2 września proboszcz i potwierdziły, że nie ma konieczności wdrażania dodatkowych środków ostrożności. Kościół został już zdezynfekowany.

Ks. Adam Dzióba pochodził z Lipnicy (gmina Dzikowiec). W 1985 roku zdał maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. W czerwcu 1991 roku przyjął święcenia kapłańskie.

  • Czytaj także:

>>ZAMYKANE SZKOŁY I PRZEDSZKOLA

GL

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Katolik Jan
Katolik Jan 13.09.2020, 14:37
Czy miał kontakt z rzeszowskimi biskupami a co z Bernardynami w Rzeszowie gdzie mieli uroczystości. Czy nie trzeba kwarantannę poddać bernardynow w Rzeszowie?

Pozostałe