Handlarze nielegalnymi lekami w rękach policji. Co sprzedawali? [FOTO]

  • 14.09.2020, 09:39 (aktualizacja 14.09.2020, 10:31)
  • Rafał Bolanowski
Handlarze nielegalnymi lekami w rękach policji. Co sprzedawali? [FOTO] fot. Centralne Biuro Śledcze Policji Zdjęcie wykonane po akcji funkcjonariuszy. Zatrzymano 10 osób podejrzanych o nielegalny handel lekami.

Podziel się:

Oceń:

Wyeliminowanie z rynku nielegalnych i niewiadomego pochodzenia 23 tysiące leków na potencję, wartych około 500 tysięcy zł, to wynik śledztwa prowadzonego przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Rzeszowie. Zatrzymano 10 osób.

Z ustaleń śledztwa wynika, że od 2016 roku aż do momentu rozbicia grupy jej członkowie zajmowali się sprzedażą tabletek za pośrednictwem sklepów internetowych. Substancje były podrobione i niedopuszczone do obrotu na terenie Polski. Według śledczych członkowie grupy w trakcie swojej nielegalnej działalności mogli sprzedać towar wart co najmniej 1,1 mln zł.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Miazga z samochodu! Nie żyje 19-latek!

23 tys. nielegalnych środków w magazynie

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Rzeszowa, Warszawy i Krakowa przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili działania na terenie woj. mazowieckiego, małopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego. W akcji wzięli również udział przedstawiciele Europolu

Podczas działań niemal jednocześnie zatrzymano 10 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym podejrzanego o kierowanie nią Kamila K. Na terenie województwa małopolskiego w wynajętym garażu ukryte były różnego rodzaju tabletki. Policjanci CBŚP zlikwidowali magazyn, w którym ukryto blisko 23 tysiące nielegalnych środków na potencję, wartych ok. 500 tys. zł. Zabezpieczone tabletki poddawane są dokładnej analizie, w celu sprawdzenia ich faktycznego składu chemicznego. Biegli również sprawdzą zabezpieczone u podejrzanych komputery, nośniki danych informatycznych oraz telefony.

Zarzut kierowania grupą przestępczą

Na poczet grożących kar oraz środków karnych zabezpieczono ok. 75 tys. zł w gotówce,  2 samochody, warte ponad 200 tys. zł, akty notarialne własności nieruchomości na łączną kwotę 2 mln złotych, broń gazową oraz specjalistyczne urządzenia do krypto-walut.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Potężny radar nad Podkarpaciem! Mieszkańcy są pełni obaw

W Wydziale Zamiejscowym Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednemu ogłoszono zarzut kierowania tą grupą. Wszyscy zatrzymani usłyszeli również zarzuty z ustawy o prawie farmaceutycznym i prawie własności przemysłowej. 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec czterech zatrzymanych środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W stosunku do sześciu podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.


[email protected]

 

  • CZYTAJ WIĘCEJ

>>KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

Rafał Bolanowski

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe