Miasto ma poważny problem z budową przejścia pod torami

  • 14.09.2020, 11:36 (aktualizacja 14.09.2020, 12:10)
  • Rafał Bolanowski
Miasto ma poważny problem z budową przejścia pod torami fot. Rafał Bolanowski Oto miejsce, w którym mieszańcy notorycznie przechodzą nielegalnie przez tory.

Podziel się:

Oceń:

Budowa przejścia pod torami pomiędzy ulicą Zawiszy Czarnego a ulicą Podkarpacką miała być poprzedzona zamianą działek. Okazuje się, że jedna ze stron kręci nosem.

Obecnie mieszkańcy osiedla Zawiszy w Rzeszowie, aby skrócić sobie drogę do ul. Podkarpackiej przechodzą nielegalnie przez tory w pobliżu sklepu Frac, który leży na terenie należącym do firmy Autorud

Władze miasta zdecydowały się pomóc mieszkańcom poprzez budowę tunelu pod torami. Obecnie, aby dostać się na jedną z "wjazdowych" ulic Rzeszowa mieszkańcy osiedla mogą legalnie przejść dopiero w rejonie marketu budowlanego Obi.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Holendrzy bezkonkurencyjni w Rzeszowie

Zanim jednak miasto przystąpi do jakiegokolwiek przetargu, niezbędna jest zamiana działek z firmą, która jest właścicielem terenu. Zamiana miała być załatwiona szybko. Firma w zamian miała otrzymać działki, które aktualnie dzierżawi przy ul. Lubelskiej, gdzie znajduje się jeden z jej salonów. Okazuje się jednak, że sprawy się skomplikowały. 

- Firma Autorud wycofała się z wcześniejszych ustaleń. Zaproponowaliśmy jej inne działki, ale nie mamy na razie odpowiedzi. 


- tłumaczy Grzegorz Tarnowski, dyrektor Biura Gospodarki Mieniem w Rzeszowie. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Walczą o ocalenie drzew na skwerku przy Dominikańskiej [FOTO, VIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że firma chce wykorzystać sytuację, aby zdobyć inne, „lepsze” działki praktycznie za darmo. Wstępnie, rozpoczęcie inwestycji za ok. 5 mln zł planowano dopiero w 2021 roku, w związku z czym władze miasta mają sporo czasu na negocjacje z właścicielem terenu. 

Do tematu powrócimy. 

[email protected]

  • CZYTAJ WIĘCEJ

>>KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe