Samochodem elektrycznym po Bieszczadach? Ustrzyki Dolne mówią "tak"

  • 15.09.2020, 20:00
  • KM/ opr. GL
Samochodem elektrycznym po Bieszczadach? Ustrzyki Dolne mówią "tak" Fot. UMiG Ustrzyki Dolne Burmistrz Ustrzyk Dolne Bartosz Romowicz podczas Forum Ekonomicznego podkreślał wagę turystyki i gospodarki przyjaznej środowisku.

Podziel się:

Oceń:

Budowa sieci samochodów elektrycznych w Bieszczadach - to jeden z planów samorządu Ustrzyk Dolnych. Burmistrz Bartosz Romowicz przedstawił pomysł podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Bieszczady, w tym Ustrzyki Dolne to niezaprzeczalnie jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, o ogromnym potencjale turystycznym.

- Zależy nam aby Ustrzyki Dolne i miejscowości będące częścią naszej gminy przyciągały nie tylko swoją cudowną zielenią, czy nieposkromioną przyrodą razem z mieszkańcami walczymy o to, aby stało się idealnym miejscem do odpoczynku, zarówno tego biernego, jak i aktywnego. Chcemy coraz bardziej przyciągać jak największą liczbą atrakcji. Zależy nam, aby wszystkie działania były proekologiczne i w jak najmniejszym stopniu ingerowały w środowisko naturalne, które jest naszym atutem i punktem wyjścia do tworzenia takich inwestycji, jak geotermia czy samochody bezemisyjne dla turystów.

- mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Burmistrz Bartosz Romowicz podczas Forum Ekonomicznego podkreślał wagę turystyki i gospodarki przyjaznej środowisku. Mówił, jak ważne jest budowanie świadomości lokalnej społeczności oraz turystów odnośnie skutków ekonomicznych i przyrodniczych związanych z rozwojem turystki. Przedstawił szerokiemu audytorium pomysły gminy Ustrzyki Dolne zarówno na innowacyjne sposoby podróżowania po Bieszczadach samochodom elektrycznym, jak i możliwości korzystania z energii geotermalnej.

>>CZYTAJ DALEJ

KM/ opr. GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe