Spalarnia odpadów zamiast ceramiki! Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z internetu!

  • 17.09.2020, 16:36 (aktualizacja 17.09.2020, 16:38)
  • BP/opr. GL
Spalarnia odpadów zamiast ceramiki! Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z internetu! Fot. Korso Kolbuszowa Czy w tym miejscu powstanie spalarnia odpadów?

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Hadykówki (powiat kolbuszowski) są bardzo zaniepokojeni. W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że na terenie wsi planowana jest budowa spalarni śmieci.

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zamieścił w Biuletynie Informacji Publicznej Plan Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego. To właśnie w nim znalazła się planowana inwestycja, która miałaby powstać w dawnej ceramice w Hadykówce. Instalacja termicznego przetwarzania odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetwarzania odpadów komunalnych budzi ogromne kontrowersje. Inwestorem miałaby być firma z Bud Głogowskich, która kupiła zakład od Nadsańskiego Banku Spółdzielczego w Stalowej Woli. Mieszkańcy są oburzeni tym faktem, tym bardziej że nikt nie informował ich o takich planach. - Jak to jest możliwe, że coś takiego miałoby powstać w centrum wsi, gdzie naprzeciwko jest szkoła, remiza, kaplica i wkoło pełno domów - mówi mieszkaniec Hadykówki. Co o tym fakcie wie wójt?

  •  Czytaj więcej:

>> MOŻESZ ZOSTAĆ ZWOLNIONY Z PRACY ZA BRAK SZCZEPIEŃ

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Eugeniuszem Galkiem, wójtem gminy Cmolas. Jak powiedział nam szef cmolaskiej gminy, była u niego w tej sprawie delegacja z Hadykówki. Wójt Galek poinformował nas, że nikt nie zgłosił się w sprawie budowy instalacji do urzędu.

  • Czytaj także:

>> LUDZKIE ZWŁOKI PRZY CHATCE PUCHATKA

W sprawie planów powstania instalacji termicznej negatywnie wypowiada się również Teresa Krzysztofińska, sołtys Hadykówki. Jak powiedziała, mieszkańcy wsi są zaszokowani tą wiadomością. Zaznaczyła, że o planach budowy dowiedzieli się z internetu przez przypadek.

- Wójt poradził nam, żebyśmy nie panikowali. Zapewnił nas, że jego stanowisko jest twarde i nie zgodzi się na taką instalację w centrum Hadykówki, gdzie jest Natura 2000, gdzie jest środek wioski.

- mówi sołtys Krzysztofińska.

CZYTAJ DALEJ>>

 

BP/opr. GL

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edok
Edok 17.09.2020, 19:39
Na pewno bardzo się będą przejmować wioskowymi ludźmi. Tak samo jak w Przewrotnym. zrobią swoje i tyle. Protesty, petycje obiecanki, zapewnienia a inwestycja idzie dalej. Duszący smród się niesie na kilkanaście kilometrów. To jest Polska a ludzie liczą się tylko przed wyborami!
S
S 17.09.2020, 16:43
W Wiedniu mają spalarnie w samym centrum miasta i nikt nie płacze.

Pozostałe