Lewandowski zagości w Stalowej Woli!

  • 22.09.2020, 19:49
  • GL
Lewandowski zagości w Stalowej Woli! Fot. Festiwal Biegowy Marcin Lewandowski będzie gościem specjalnym Charytatywnego Leśnego Festiwalu Sportu w Stalowej Woli.

Podziel się:

Oceń:

Zamiast biegać po bieżni na zawodach Diamentowej Ligi Marcin Lewandowski woli pomóc chorym dziewczynkom i wybrać się na Charytatywny Leśny Festiwal Sportu w Stalowej Woli.

25 września w Katarze odbędą się finałowe zawody Diamentowej Ligi. Zabraknie tam naszego najlepszego biegacza na dystansie 1500 metrów - Marcina Lewandowskiego. Nie dlatego, że Marcin ma słabszy moment, sportowiec wybrał już wcześniej wizytę w Stalowej Woli, gdzie 26 września rozegrany zostanie Charytatywny Leśny Festiwal Sportu.

  • Czytaj więcej:

GDZIE ŻYJE SIĘ NAJTANIEJ, A GDZIE NAJDROŻEJ?>>

Uczestnicy zawodów będą biegać, jeździć na rowerze i pomagać dwóm dziewczynkom. Aurelka i Rozalka - są siostrami. Mają odpowiednio trzy i pół oraz dwa lata. Od urodzenia chorują na ciężką i rzadką chorobę metaboliczną - hiperglcynemię nieketotyczną oraz epilepsję. W wyniku zaburzeń przemian glicyny w mózgu i częstych ataków padaczki, dziewczynki są upośledzone psychoruchowo. Obie potrzebują stałej opieki medycznej oraz rehabilitacji.

  • Czytaj także:

WSPANIAŁA PRZEMYSKA DYCHA>>

MEDALOWE WYSTĘPY WE WŁOCŁAWKU>>

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe