Kolejne ogniska koronawirusa! Nieoficjalnie: COVID-19 w dwóch sanockich szkołach!

  • 24.09.2020, 19:43 (aktualizacja 24.09.2020, 20:41)
  • JT/MK opr. GL
Kolejne ogniska koronawirusa! Nieoficjalnie: COVID-19 w dwóch sanockich szkołach! Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: następny zakład produkcyjny w Mielcu jest ogniskiem COVID-19.

Podziel się:

Oceń:

Służby sanitarne poinformowały o kolejnym ognisku zakażeń w powiecie mieleckim. Niepokojące sygnały z dwóch sanockich szkół.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że wykryto ognisko koronawirusa w drugiej, dużej firmie powiatu mieleckiego. Jest to firma Andrex Brzyście w gminie Gawłuszowice zajmująca się produkcją armatury przemysłowej. Przypomnijmy. Pierwsza fabryka z ogniskiem COVID-19 to Black Red White.


Czytaj także: Koronawirus w sanockich szkołach!


To nie był koniec złych informacji. Nasza sanocka redakcja poinformowała, że otrzymała kilka telefonów od rodziców i wiadomości od uczniów z dwóch sanockich placówek oświatowych, z II Liceum Ogólnokształcącego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, że jest podejrzenie koronawirusa w tych szkołach.

Nauczyciel z jednej z nich jest zakażony a dzisiaj w trakcie zajęć lekcyjnych, drugi źle się poczuł i wystąpiły pierwsze objawy, które mogą wskazywać na zakażenie. Podjęto natychmiast kroki zapobiegawcze w Szkole Podstawowej nr 4 i zwolniono do domu jedną osobę, gdyż pochodziła ona z bliskiego kontaktu mężczyzny, u którego dzisiaj pojawiły się objawy koronawirusa. Osoby te przebywają obecnie na kwarantannie. 25 września mają zapaść decyzje co dalej, czy szkoła przejdzie na zdalny system nauczania. 


Czytaj także: Druga fabryka w Mielcu z koronawirusem


Czekamy na oficjalny komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Rzeszowie w tej sprawie.

JT/MK opr. GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe