Wyruszyli z Przemyśla w ekstremalny rajd rowerowy. Do przejechania mają ponad 1200 kilometrów [FOTO]

  • 26.09.2020, 20:12
  • Kamil Krukiewicz
Wyruszyli z Przemyśla w ekstremalny rajd rowerowy. Do przejechania mają ponad 1200 kilometrów [FOTO] fot. Kamil Krukiewicz Kolarze mają do przejechania ponad 1000 kilometrów.

Podziel się:

Oceń:

40 uczestników wyruszyło w sobotę z przemyskiego rynku w Maratonie Rowerowym Dookoła Polski Wschód 2020. Do przejechania mają 1234 km.

Większość uczestników startuje w kategorii total extreme, co oznacza że są w pełni zdani na siebie. Kolarze w większości wiozą ekwipunek razem ze sobą. Kolarze startujący w tej kategorii mogą jeść w napotkanych na trasie barach czy restauracjach lub robić zakupy w sklepach.Uczestnikom rajdu nie wolno tworzyć stałych punktów logistycznych na trasie, w których np. byłyby przygotowane zapasy lub miejsca na odpoczynek.. Po ewentualnych awariach musi samodzielnie naprawić rower lub dotrzeć nim do serwisu.


Czytaj także: Arenie Sanok grozi zamknięcie


Z Przemyśla zawodnicy wyjechali w kierunku Medyki i dalej wzdłuż wschodniej granicy.Kolarze będą jechać  aż do Przylądka Rozewie nad Morzem Bałtyckim. Cała trasa liczy 1234 km. Pierwszy limit czasu na jej pokonania wynosi 96 godzin. Uzyskanie takiego wyniku daje możliwość startu w przyszłorocznym maratonie, z Rozewia do Rozewia. Kolejny limit wynosi 120 godzin

Kamil Krukiewicz

Zdjęcia (24)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe