Komendant policji w Tarnobrzegu chce wyjaśnień! Będą kary za wydarzenia po derbach? [VIDEO]

  • 28.09.2020, 20:15 (aktualizacja 28.09.2020, 22:13)
  • GL
Komendant policji w Tarnobrzegu chce wyjaśnień! Będą kary za wydarzenia po derbach? [VIDEO] Fot. Screen Youtube Interwencja pod stadionem w Tarnobrzegu.

Podziel się:

Oceń:

Nagranie video jakie obiegło internet po trzecioligowych derbach w Tarnobrzegu szokuje. Kibice Siarki są zbulwersowani i mówią, że policja złamała prawo! Szef miejskich mundurowych postanowił działać i wszczyna wewnętrzne postępowanie. Wyjaśnień chce także Komenda Wojewódzka Policji.

28.09:

Wygląda na to, że mundurowi, którzy rozpylali "na oślep" gaz pieprzowy po derbowym meczu Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola mogą zostać ukarani!

- Postępowanie wewnętrzne zostało wszczęte w celu wyjaśnienia, czy użycie w trakcie interwencji policjantów chemicznych środków obezwładniających było zasadne. Dwutorowość postępowania prowadzonego zarówno przez Tarnobrzeg, jak i Rzeszów, wynika z tego, że w zabezpieczenie meczu derbowego pomiędzy Siarką Tarnobrzeg, a Stalą Stalowa Wola zaangażowanych było 180 policjantów z terenu całego województwa.

- wyjaśnia podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.


Czytaj także: Ludzkie zwłoki w jednym z tarnobrzeskich bloków!


27.09:

Zarejestrowana telefonem komórkowym interwencja policji miała miejsce po zakończonym meczu trzeciej ligi Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Stalowa Wola, obok wyjścia ze stadionu od strony Ronda Siarkowców. Na filmiku widać, jak policja używa gazu wobec osób na chodniku. Wśród nich są dzieci!

Kibicezbulwersowani takim postępowaniem! Policja informuje, że interwencja dotyczyła kibica Siarki, który w trakcie trwania meczu na trybunie odpalił racę. Próba jego zamknięcia wywołała reakcję kolegów "po szalu".


Czytaj także: Ciało rozkładało się przez kilka dni w mieszkaniu!


- Wtedy doszło do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego. Interwencja była uzasadniona i skuteczna. 27-letni mężczyzna został zatrzymany, w niedzielę usłyszał zarzut.

- mówi na portalu echodnia.eu podinspektor Beata Jędrzejewska-Wrona, oficer prasowy policji w Tarnobrzegu.

 

 

GL

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obiektywny.
Obiektywny. 30.09.2020, 10:11
Co za po*** kraj!!! Jest Policja... źle!!! Nie ma Policji też źle!!! Ja się *** pytam... na *** wysyłają tą złą Policję wszędzie tam gdzie są ci wspaniali kibice??? Niech sobie kibicują , niech się bawią a jak zaczną się *** to niech sie nawet *** pozabijają !!! Policja niech sie zajmie złodziejami i bandytami a kibice zajma sie sami soba moze nawet sie pozabijaja i bedzie spokój a wtedy przynajmniej nie bedzie gadane że znów wina Policji *** jego mać!!!!
O
O 29.09.2020, 18:41
Były dzieci?A rodzice ? Trzeba i j pociągnąć do odpowiedzialnosci !!!!
Poszkodowany
Poszkodowany 28.09.2020, 11:45
Ola B. Byłaś? widziałaś? A może to tatuś albo mąż gestapowiec pryskał?
Ola B.
Ola B. 28.09.2020, 10:40
Jakie dzieci? A jeśli to dzieci to co tam robiły? Gdzie rodzice? Nie uważam że policja złamała prawo.
adrian
adrian 29.09.2020, 10:41
Były na meczu, wolno im, pewnie nawet z rodzicami. Rozumiem, że ciebie trzymali w piwnicy.
Obywatel
Obywatel 28.09.2020, 08:11
To ta kobieta o kulach??
któryś ze starszych panów w czapeczkach??
Czy któraś z dziewczynek ??
Rzeczywiście zagrożenie jak ch.....

Pozostałe