Koronawirus w mieleckim szpitalu! Zabiegi planowe wstrzymane!

  • 28.09.2020, 17:48
  • GL
Koronawirus w mieleckim szpitalu! Zabiegi planowe wstrzymane! Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu W mieleckim szpitalu znowu wprowadzane są ograniczenia.

Podziel się:

Oceń:

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, 3 pacjentów i 2 osoby z personelu oddziału neurochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu ma stwierdzonego koronawirusa. Dyrekcja placówki wprowadza ograniczenia ze względów epidemiologicznych.

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną przez COVID-19, na oddziałach zabiegowych co najmniej przez najbliższy tydzień nie będą się odbywać zabiegi planowe

Dotyczy to: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii, chirurgii naczyniowej. Wciąż będą wykonywane operacje pilne i onkologiczne. 


Czytaj także: Szkoły będą zamykane! Czy to druga fala zakażeń?


Ograniczenia dotyczą również Oddziału Zakaźnego, który nie będzie przyjmował pacjentów z podejrzeniem COVID-19, ale tylko ze stwierdzoną obecnością wirusa w organizmie. Jest to związane z faktem, że Oddział obecnie przekroczył już limit świadczeń, które miał wykonać u pacjentów w związku z COVID-19. Trwają starania o zwiększenie limitu. W ograniczonym zakresie chwilowo działa także Oddział Rehabilitacyjny - w związku z koniecznością przeprowadzenia badań w kierunku koronawirusa u części personelu.

To nie jest koniec złych informacji. 

- W oddziale neurochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu na 28 września potwierdzono wynik dodatni u pięciu osób, w tym trzech pacjentów i dwóch osób z personelu. W placówce wstrzymano przyjęcia i wypisy, a pacjentów z wynikiem dodatnim przeniesiono na oddział zakaźny.

- informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie. Obecnie prowadzone są badania zarówno personelu, jak i pacjentów. Osoby ze styczności objęte są kwarantanną. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.


Czytaj także: Kolęda po nowemu w czasie pandemii


 

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe