Psy zostaną uśpione! Biegła uważa je za "śmiertelnie niebezpieczne"! [AKTUALIZACJA, NOWE FAKTY]

  • 15.10.2020, 11:18
  • DJ
Psy zostaną uśpione! Biegła uważa je za "śmiertelnie niebezpieczne"! [AKTUALIZACJA, NOWE FAKTY] Fot. Archiwum Pitbull zaatakował dwóch przemyskich chłopców.

Podziel się:

Oceń:

W Przemyślu doszło do przerażających wydarzeń. Pitbull należący do kolegi chłopca, rzucił się na nich i pogryzł. Kara dla właściciela psa to maksymalnie 5 lat pozbawienia wolności.

15.10: Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zdecydowała, że należy uśpić dwa psy, ponieważ stwarzają śmiertelne zagrożenie.

- Uzyskano opinię behawiorystki, która oceniając zwierzęta, a także uwzględniając wiek zaatakowanych dzieci i rozmiar obrażeń jednego z nich, zakwalifikowała psy jako stwarzające śmiertelne zagrożenie dla otoczenia.

- mówi Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Psy przebywają obecnie w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach. Są bardzo agresywne, a potwierdzają to wolontariusze z tej placówki.


Czytaj także:

INFORMACJE Z PODKARPACIA KORSO24.PL


 

7.10: Prokuratura Rejonowa w Przemyślu chce tymczasowego aresztu dla właściciela dwóch psów.

Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z nich. Za to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 50-letni Mariusz S. obecnie przebywa w szpitalu psychiatrycznym z uwagi na reakcję na przedstawiony mu zarzut.


CZYTAJ TAKŻE: 

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


2.10:

Sprawę bada teraz Prokuratura Rejonowa w Przemyślu. Media zostały poinformowane, że powołani będą biegli behawioryści, którzy ustalą, czy pies nie był uczony agresywnych zachowań. Dwa czworonogi, które był chowane w tym mieszkaniu przebywają teraz na obserwacji w Orzechowcach koło Przemyśla.

- W związku ze śmiercią dziecka, które nie przeżyło bardzo ciężkich urazów i obrażeń, których doznało w wyniku pogryzienia przez psa. Śledztwo idzie teraz w kierunku przestępstwa z artykułu 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z umyślnym narażeniem na niebezpieczeństwo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu bądź śmierci.

- mówi Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.


CZYTAJ TAKŻE: Zatłukł psa na śmierć!


Maksymalny wymiar kary to 5 lat pozbawienia wolności.

1.10:

Lekarzom z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach nie udało się uratować życia 12-latka. Chłopiec zmarł w czwartek.

28.09:

W poniedziałek, 28 września, w jednym z bloków przy ulicy Lelewela w Przemyślu w odwiedziny do swojego kolegi przyszedł chłopiec. Nieoczekiwanie pitbull - pies znajomego, pogryzł obu chłopców. 11-latek i 12-latek zostali ranni, poważnych obrażeń doznał zwłaszcza starszy chłopiec.

- Zwierzę pogryzło 11 i 12-latka. Stan starszego chłopca jest poważny, młodszy chłopiec nie doznał większych obrażeń. Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Przemyślu. Pies mieszkał wraz z jednym z chłopców, którego odwiedził kolega i to wówczas doszło do tragicznego zdarzenia.

- przekazuje nam Małgorzata Czechowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co skłoniło psa do zaatakowania chłopców. Prawdopodobnie więcej informacji uda się uzyskać w toku prowadzonego śledztwa.

CZYTAJ TAKŻE:

DJ

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 27.10.2020, 00:07
ŻADNE ZWIERZĘ
PRZECIWIEŃSTWIE DO CZŁOWIEKA NIE ATAKUJE SAMO Z SIEBIE, PODAM PRZYKŁAD PEWNA STARA BABA Z SĄSOEDZWA KUPIŁA SOBIE OWCZARKA NIEMIECKIEGO, NIE DBAŁA O NIEGO ANI SIĘ O NIEGO NIE TROSZCZYŁA, NO I Z POWODU ZANIEDBANIA STAŁA SIĘ TRAGENIA (BABKA DOSTAŁA ZAWAŁU I ZMARŁA, DODAM ŻE BYŁA SAMOTNA, A PIES KIEDY NADAL ZYŁA ZACZAL JA JESC), TAKA PRAWDA, PIES NIE MIAŁ JEDZENIA, KIEDY ZNALEZLI, BYLI SZOKU, WOGÓLE NIE BYŁ ZASZCZEPIONY NA WSCIEKLIZNE, POZA TYM BYŁ STRANIE WYCHUDZONY. WIEC TERAZ SIE PYTAM KOGO TO JEST WINA ZE BABA ZOSTALA ZAGRYZIONA I ZJEDZONA, DODAM IZ PIES NIE ZOSTAL USPIONY, ZMARL Z POWODU NIEWYDOLNOSCI NEREK, PODOBNO MIAŁ JAKAS WADE NEREK.
A.
A. 08.10.2020, 21:17
Wiem, że pies był szkolony do psich walk, także łagodnym kanapowcem nie był.
Tttt
Tttt 19.10.2020, 20:22
Pies był u siebie....i bronił swojego ..po co ten chłopak tam poszedł....
NFC
NFC 07.10.2020, 19:05
Do ''Xyz'' prosze nie osadzac sytuacji jaka mogla sie wydarzyc pracowalam ze zwierzetami bardzo dlugi czas widzialam nie jednego psa i powiem tak ''dzikie zwierze zawsze bedzie mialo wlasnie taki nieprzewidywalny moment nawet Labradory i inne najlagodnbiejsze psy,, prosze naprawde wziac pod rozwage co powiem ,,Jak nie znasz psa to do NIEGO nie podchodz''nawet kot moze byc jak najbardziej niebezpieczny tez moze zaatakowac z nieznanego powodu wobec tego przestroga prosze traktowac zwierzeta z respektem i ostroznoscia.
mb
mb 04.10.2020, 23:11
Śledztwo trwa dopiero kilka dni, nikt nie usłyszał zarzutów – informowała Marta Petkowska z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Pies, który zaatakował dziecko został scharakteryzowany jako pies z rasy pitbulli, nie jak omyłkowo podaje się w mediach amstaf.
Xyz
Xyz 29.09.2020, 17:41
Ta nie wiadomo, nagle wlasny pies zaatakowal, jak to gowniarze pewnie go naciagali i rozdraznili

Pozostałe