Cmentarze zamknięte od 31 października! Teraz pojawiły się tłumy na nekropoliach Podkarpacia! [AKTUALIZACJA, VIDEO]

  • Dzisiaj, 17:54 (aktualizacja Dzisiaj, 18:00)
  • GL/JT/RB/DJ
Cmentarze zamknięte od 31 października! Teraz pojawiły się tłumy na nekropoliach Podkarpacia! [AKTUALIZACJA, VIDEO] Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: cała Polska w strefie czerwonej od 24.10.

Podziel się:

Oceń:

Zostały ogłoszone nowe obostrzenia na terenie całego kraju. Reżim sanitarny jest większy.

30.10, godz. 17:54:

Dostajemy informacje od naszych Czytelników, że na cmentarzach na całym Podkarpaciu pojawiają się teraz tłumy.

Każdy kto może wykorzystuje ostatni moment na wizytę przy grobach swoich bliskich.

30.10, godz. 15:39:

31 października, 1 listopada, 2 listopada - CMENTARZE ZAMKNIĘTE!

- Drodzy seniorzy, to wasze zdrowie i wasze życie jest najbardziej narażone. Nasz apel przyjmuje formę alarmu i mocnej dyspozycji, żeby seniorzy przez co najmniej 2 tygodnie seniorzy pozostali w domu - zaapelował do seniorów.

Administracja publiczna przechodzi na tryb pracy zdalnej. Apel o to samo w przypadku firm, przedsiębiorców itd. - nakaz dla administracji publicznej - praca zdalna przez 14 dni!

Premier apeluje o pojednanie, bo Polskę poróżniły kwestie ideologiczne.

Możliwe jest pojawienie się szczepionki już w STYCZNIU!


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

 

 

 

 

- Koncepcja i propozycja Prezydenta RP naprawdę powinna dać wszystkim do myślenia. Ta propozycja pokazuje, że wszystkie obawy pań są bezprzedmiotowe. Ja mogę zadeklarować, że ta propozycja na pewno jest bardzo dobra i rozpoczyna dialog - odpowiedział Morawiecki na pytanie o poddanie rządu, czego domagają się dziś protestujący na ulicach. My z całą stanowczością przeciwstawiamy się awanturnictwu, atakowaniu kościołów, naszej tradycji, to coś absolutnie niedopuszczalnego.

- mówi Mateusz Morawiecki.

Zmienione zostaną zasady tarczy antykryzysowej - chodzi o utrzymanie miejsc pracy przez 12 miesięcy.

Lockdownu w kościołach nie ma, ale rządzący zachęcają, aby starsi ludzie uczestniczyli we mszy przez transmisję w internecie.

WSZYSTKIE OBOSTRZENIA NADAL OBOWIĄZUJĄ I SĄ PRZEDŁUŻONE O KOLEJNE 2 TYGODNIE.

Przedszkola i uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych mają nadal zajęcia w trybie stacjonarnym.

Premier i minister zdrowia podkreślili, że druga fala koronawirusa jest o wiele groźniejsza od pierwszej.

30.10, godz. 14:57:

Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowaliśmy w Polsce 4 marca. Po 2015 dniach czyli siedmiu miesiącach (4 października) doszliśmy do 100 000 zakażonych. Na pojawienie się kolejnych 100 000 zakażonych wystarczyło tylko 17 dni (21 października). A na trzecie 100 000 tys. już tylko 8 dni (29 października). Licznik wszystkich zakażonych do tej pory  to na dziś 340 205 osób.

Epidemia koronawirusa szerzy się w zastraszająco szybkim tempie. I to niestety nie koniec.  Jak wypowiedział się na łamach portalu Onet dr Jakub Zieliński, który  wraz z Zespołem Modelowania Epidemiologicznego ICM na Uniwersytecie Warszawskim zajmuje się prognozowaniem dalszego rozwoju sytuacji do marca przyszłego roku koronawirusem zakazi się nawet połowa populacji w Polsce. Najprawdopodobniej szczytowy moment epidemii osiągniemy w listopadzie lub grudniu, po czym zacznie się powolny spadek.

- Według naszych obliczeń, faktyczna liczba dziennych zakażeń może być niedoszacowana nawet dziewięciokrotnie. Szacujemy to na podstawie analizy liczby zgonów, osób hospitalizowanych oraz wymagających podłączenia pod respirator. Biorąc to wszystko pod uwagę, obliczenia sugerują, że faktyczna liczba zakażonych to nawet 100 tys. dziennie.

- stwierdził dr Jakub Zieliński na portalu Onet.

CZYTAJ DALEJ - SŁUŻBA ZDROWIA TEGO NIE WYTRZYMA!>>

29.10:

Rozpoczęła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego.

- Mam apel do wszystkich protestujących. Niech gniew i niechęć skupia się na mnie, na politykach. Ale niech nie dotyczy, których może dotknąć za dwa tygodnie. Państwo możecie zetknąć się z osobami starszymi, np. w autobusie, w domu, co może skończyć się tragedią. Spor światopoglądowe są bardzo ważne i musimy je przeprowadzić, ale zróbmy to tak, by nie tworzyć dodatkowego zagrożenia dla osób starszych.

- mówi Mateusz Morawiecki.

Obecnie dostępnych jest 23 tysiące łóżek covidowych, pod koniec następnego tygodnia takich miejsc będzie 32 tysiące łóżek. Szpital na Narodowym ma mieć docelowo 1000 łóżek - obecnie jest 300 miejsc czekających na zakażonych.


Czytaj także:

Pielęgniarka zmarła w swoim domu! Tarnobrzeski SOR z koronawirusem!


Szef Rady Ministrów podkreślił że na razie chce uniknąć decyzji o pełnym lockdownie gospodarki.

W piątek informacje o możliwych obostrzeniach!

27.10, godz. 18:

Ukazały się cotygodniowe dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące liczby przebadanych próbek pod kątem koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju i w każdym województwie. 

Dla naszego województwa bardzo niepokoi fakt, że w ostatnich tygodniach odnotowujemy ponad 50 proc. pozytywnych testów wśród wszystkich przebadanych.

W ostatnim tygodniu doszło do jeszcze dziwniejszej sytuacji, bo z danych ministerstwa wynika, że w województwie podkarpackim przebadano 5531 próbek, a  odnotowano 6168 nowych zakażeń czyli więcej niż zrobiono badań.

Wynika to zapewne z faktu, że próbki z województwa podkarpackiego są badane nie tylko w laboratoriach na terenie tego województwa, ale również w innych województwach.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

27.10, godz. 13:49:

To już jest pewne. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej mają udzielić pomocy policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. 

Premier Mateusz Morawiecki potwierdza, a odpowiednie zarządzenie już zostało opublikowane.

27.10, godz. 11:51:

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan rządu na wsparcie branż, które ze względu na wprowadzone obostrzenia zostaną w największym stopniu dotknięte koronawirusem. 

 


 

Na co mogą liczyć przedsiębiorcy:

Zwolnienie ze składki ZUS za listopad, postojowe, czyli dopłatę z budżetu państwa do utrzymania zatrudnienia, po trzecie bezzwrotne dotacje  wysokości 5000 zł dla małych i mikrofirm.

Udzielenie pomocy wymaga osiągnięcia przychodu mniejszego o 40 proc., niż w październiku i listopadzie 2019 roku. Wsparcie dotyczy 170 tys. firm, w których łącznie zatrudnionych jest 372 tys. pracowników, a wartość pomocy wyniesie 1,8 mld zł.

26.10:

Jesienna fala koronawirusa jest o wiele potężniejsza od tej wiosennej. Coraz wyższe liczby dziennych zakażeń czy zajętych łóżek szpitalnych sugerują, że sytuacja nie jest dobra. Rząd wprowadził od soboty, 24 października nowe obostrzenia.

- Zmierzamy na ścianę i robimy to z bardzo dużą prędkością - mówi dla Onet.pl Michał Rogalski, który zajmuje się statystyczną analizą danych dotyczących rozwoju epidemii w Polsce.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

24.10, godz. 14:40:

Gorąco na proteście antyCOVID-owców.

 

 

24.10, godz. 12:25:

W stolicy zebrali się przeciwnicy pandemii i ograniczeń jakie wprowadza rząd. Są tam także mieszkańcy Podkarpacia.

Andrzej Duda z koronawirusem. - To nie jest tak, że prezydent miał objawy choroby, a mimo to organizował spotkania i odbywał wizyty, narażając innych. Andrzej Duda nie miał pojęcia, że może być chory, bo nie miał żadnych objawów - mówi dla portalu Onet bliski współpracownik prezydenta.

Prezydent przebywa w domowej izolacji, czuje się dobrze, można go uznać za przypadek bezobjawowy.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

Iga Świątek została skierowana na dziesięciodniową kwarantannę. Zwyciężczyni French Open miała kontakt z prezydentem Andrzejem Dudą, który w sobotę otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

23.10, godz. 13:24:

Oto lista już wcześniej obowiązujących obostrzeń w strefie czerwonej:

- liczba osób w placówkach handlowych uzależniona jest od wielkości sklepu: dla sklepów o powierzchni do 100 m2 - pięć osób na kasę, a dla sklepów powyżej 100 m kw. powierzchni - jedna osoba na 15 m kw.

- zakaz organizacji imprez okolicznościowych m.in. wesel i konsolacji. 

- współzawodnictwo sportowe, zajęcia i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.

- w szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach nauka odbywa się w pełni zdalnie.

- działalność aquaparków i basenów poza hotelami jest całkowicie zawieszona.

- zawieszona jest działalność wesołych miasteczek, parków rozrywki oraz parków rekreacyjnych.

- nie mogą działać siłownie ani kluby fitness.

- kina muszą udostępnić widzom co drugie miejsce na widowni, z tym, że nie więcej niż 25 proc. liczby miejsc. Widzowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa.

- w kościołach obowiązuje limit jedna osoba na 7 m2. Wierni mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. 

- ograniczenia dotyczą także transportu publicznego. Pojazdem można przewozić tyle osób, ile wynosi: 50 proc. liczby miejsc siedzących albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej dla danego pojazdu, przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych. Pasażerowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa.

- w salonach fryzjerskich, kosmetycznych i tatuażu może przebywać wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku, gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

23.10, godz. 12:51:

Rząd zdecydował, że nauka w klasach 4-8 w szkołach podstawowych będzie odbywała się zdalnie. Stacjonarnie będą prowadzone jedynie zajęcia w żłobkach i przedszkolach oraz lekcje w klasach 1-3 szkół podstawowych. W godzinach 8-16 dzieci do 16. roku życia mogą przemieszczać się jedynie pod opieką dorosłego.

Szkoły wyższe i średnie mają prowadzić naukę w trybie zdalnym!

Zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak było to wiosną, czyli dla rodziców dzieci do 8. roku życia, które nie mają zajęć w szkołach, przedszkolach czy żłobkach.

- Efekty nowych ograniczeń mogą przyjść po 10, 14 dniach - poinformował premier. 

23.10, godz. 11:54:

- Musimy nauczyć się żyć z pandemią! Trzeba czekać na szczepionkę. Z pandemią możemy się zmagać jeszcze przez rok - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki poprosił seniorów powyżej 70. roku życia o to, by w miarę możliwości nie wychodzili z domu.

- W tym celu uruchamiamy program "korpus seniorów". Przez szerokie zaangażowanie wolontariuszy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej chcemy zachęcić seniorów do pozostania w domach - powiedział.

23.10, godz. 11:36:

Decyzja o ewentualnym zamknięciu cmentarzy w następnym tygodniu - mówi Mateusz Morawiecki.

Kolejny apel: 1 listopada zostańmy w domach!

Jest przygotowywany program wsparcia finansowego dla branż, które dotykają obostrzenia.

23.10, godz. 11:33:

Od 24 października cała Polska jest strefą czerwoną.

Klasy 4-8 szkół podstawowych przechodzą na tryb zdalny.

Młodzież od 8-16 nie może wychodzić na zewnątrz bez osób dorosłych.

Lockdown branży gastronomicznej - możliwa jest tylko działalność "na wynos" przez 14 najbliższych dni!

Spotkania powyżej 5 osób zostają zakazane!

Apel o brak wyjścia z domów dla seniorów (powyżej 70 roku życia)! Powołany będzie specjalny korpus, który ma wspierać seniorów.

 

 

23.10, godz. 11:08:

- Sytuacja jest dynamiczna i zła. Nasze działania muszą być bardzo zdecydowane!

- powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

23.10, godz. 10:25:

Z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych w Polsce jest 10788 osób. Od czwartku liczba pacjentów wzrosła o 697 - to najwyższy dotąd dobowy wzrost.

Tygodniowy wzrost liczby hospitalizowanych z SARS-CoV-2 wynosi 3808 i jest najwyższy od początku epidemii w naszym kraju. Liczba pacjentów z COVID-19 rośnie cały czas od 29 dni. Dla osób zakażonych koronawirusem w szpitalach pozostały 7644 wolne łóżka. Dla pacjentów z COVID-19 pozostały 542 wolne respiratory.

22.10, godz. 23:

Nieoficjalnie wp.pl oraz Radio Wnet poinformowały, że rząd ogłosi w piątek zamknięcie stacjonarnej gastronomii.

- Od poniedziałku zamknięta będzie ich działalność stacjonarna. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos - informuje nieoficjalnie Mariusz Gierszewski z wp.pl.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na tryb zdalny przejdą uczniowie klas 4-8 w szkołach podstawowych.

Rząd szykuje ograniczenia dla osób starszych i dzieci. Chodzi o zakaz opuszczania domów dla seniorów. Za to dzieci do 16 lat w godzinach 9-15 będą mogły przebywać poza domem tylko w towarzystwie dorosłych.

Konferencja prasowa premiera w piątek, o godzinie 11.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

22.10, godz. 15:27:

Podkarpacie wraz z województwem opolskim ma największy odsetek pacjentów kierowanych na testy z pozytywnych wynikiem.

W województwie podkarpackim sumowana liczba testów z całego tygodnia pokazuje, że 51,9 procent skierowanych na testy osób  ma wynik pozytywny. Jeszcze gorzej jest w województwie opolskim gdzie w ciągu tygodnia pozytywny wynik uzyskało 56 proc. pacjentów. Dla porównania podajmy, że średnia dla Polski wynosi 20 proc.


Czytaj także:

Rekord zakażeń w powiecie mieleckim


Jak wyraził się na łamach portalu WP Michał Rogalski, autor najbardziej kompletnej bazy danych o epidemii koronawirusa w Polsce, możliwe, że w województwach opolskim i podkarpackim epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli. 

Na czwartek planowana była konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu miał informować o trybie, w jakim będą pracować szkoły oraz nowych obostrzeniach na terenie kraju. Ze względu na trwające prace parlamentarne i głosowania w Sejmie konferencja prasowa dotycząca nowych zasad bezpieczeństwa odbędzie się w piątek o godzinie 11. Taką informację podał rzecznik rządu Piotr Müller

21.10:

Premier RP Mateusz Morawiecki przedstawił w Sejmie informację na temat stanu przygotowania państwa na rosnącą falę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby COVID-19, a także wirusa grypy w czasie pandemii koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że wyższe klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie w systemie zdalnym lub hybrydowym!

Tymczasem Lewica składa projekt ustawy penalizującej podważanie istnienia pandemii i zachęcania innych do ignorowań zaleceń sanitarnych!

Jerzy Owsiak ma koronawirusa. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformował o tym na Facebooku. Miał typowe objawy: bóle mięśni i gorączkę.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia20.10, godz. 19:29:

Polityczna burza w Sejmie, a w tle obrady ważne z perspektywy zagrożenia koronawirusem.

Sejm na początku wtorkowych obrad przychylił się do wniosku szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Cezarego Tomczyka o odroczenie obrad, aby posłowie mogli zapoznać się z projektem Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z COVID-19. 

W ustawie jest między innymi obowiązkowe noszenie maseczek po odpowiedniej decyzji organów rządzących.

"Za" przerwaniem obrad zagłosowali posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Konfederacji, PSL-Kukiz'15 - w tym także parlamentarzyści z Podkarpacia.

W wywiadzie dla Gazety Polskiej lider PiSu Jarosław Kaczyński przyznał, że nie chce wprowadzenia w Polsce stanu nadzwyczajnego. Nie jest też zwolennikiem lockdownu.

20.10, godz. 11:36:

- Można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone, choćby dotyczące limitów wejść do poszczególnych miejsc - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że decyzje zapadną w czwartek.

Rząd będzie szukał obostrzeń w gospodarce, cały czas analizowane jest zamknięcie szkół podstawowych. Nie ma tematu zamknięcia cmentarzy na 1 listopada!


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

19.10, godz. 13:54:

Informacje z kraju - prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – ustalił portal tvp.info. Na kwarantannie znalazł się także minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W miniony weekend Jarosław Kaczyński gościł na Podkarpaciu, a dokładnie był w Strachocinie w powiecie sanockim wraz z najważniejszymi swoimi współpracownikami i liderami PiS z regionu.

19.10, godz. 8:39:

Od dzisiaj w strefie czerwonej nie można zorganizować imprezy okolicznościowej, zaś w powiatach w strefie żółtej dopuszczalne są jedynie skromne przyjęcia. Od stacjonarnej nauki odchodzą szkoły średnie i wyższe. Nowe obostrzenia wchodzą w życie. Temat numer jeden to jednak przygotowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, mówił Radiu ZET o budowie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Budową zajmuje się nie wojsko, a Agencja Rezerw Materiałowych i szpital MSWIA w Warszawie. Będzie tam 500 miejsc - z możliwą tlenoterapią również na miejscu, aby zabezpieczyć potrzeby dla osób, które będą potrzebować hospitalizacji.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

Z kolei rzecznik rządu Piotr Müller zaznaczył w rozmowie z portalem Onet.pl, że w każdym z województw jest przewidziane powstanie takiego szpitala tymczasowego. Po województwie mazowieckim najszybciej taki może powstać w Krakowie (nieoficjalnie: Tauron Arena). Na Podkarpaciu, a wydaje się, że w Rzeszowie najlepsza możliwa lokalizacja to Hala Podpromie lub G2A Arena.

18.10: Ponad 55 tysięcy osób otrzymało mandaty w związku z niezakrywaniem ust i nosa w przestrzeni publicznej. 

- W przypadku niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa pouczyliśmy ponad 197 tys. osób.

- powiedział Polskiemu Radiu sierżant sztabowy Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji.

Policjanci skierowali do sądów ponad 14,5 tysięcy wniosków o ukaranie w związku z niezasłanianiem ust i nosa.

Rząd tymczasem zapowiada poprawki w kwestii maseczek. Do tej pory rozporządzenie w sprawie obowiązku zasłaniania ust i nosa odwołuje się według interpretacji do zapisu ustawy mówiącego jedynie o osobach chorych lub podejrzanych o zachorowanie i nie może być stosowany wobec osób zdrowych. 


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

17.10:

Dla właścicieli siłowni i klubów fitness nowe rządowe wytyczne to "wyrok śmierci".

Właśnie dlatego zdecydowali się na protest w Warszawie. Wśród strajkujących są właściciele klubów z Podkarpacia.


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

16.10:

Ministerstwo Sportu poinformowało, że są wyjątki od reguły i niektórzy będą mogli korzystać z siłowni i basenów.

Treningi będą mogli tam prowadzić wyczynowcy oraz studenci i uczniowie!

 


Czytaj także:

Reżim sanitarny w kościele. Sprawdź to!


 

15.10, godz. 18:54:

Branża fitness jest oburzona decyzją rządu o zamknięciu klubów fitness, basenów oraz siłowni.

Przy brak wypracowania porozumienia z rządem zapowiada strajk!

 

15.10, godz. 18:45:

Wydarzenia sportowe bez publiczności!

Nowe wytyczne wskazują, że wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. Kibice drużyn piłkarskich, siatkarskich, czy też koszykarskich muszą zapomnieć o wizytach na trybunach.

15.10, godz. 18:42:

Czy rząd rozważa naukę zdalną dla wszystkich szkół?

- Jeżeli nie powstrzymamy rozprzestrzeniania się wirusa, to rozważamy wszelkie scenariusze, ale ten jest jednym z najtrudniejszych. Oznacza on bardzo duże utrudnienia w świadczeniu pracy przez rodziców tych najmłodszych dzieci i dlatego przedszkola i klasy szkół podstawowych chcemy jak najdłużej chronić przed trybem zdalnym.

- powiedział premier.

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w najbliższym czasie minister edukacji przedstawi informacje o zmianach w podstawie programowej, tak aby nauka była "lżejsza".

15.10, godz. 18:31:

W zestawieniu liczby zgonów na 100 tysięcy mieszkańców Polska  znalazła się na  niechlubnym siódmym miejscu z 1,6 przypadków zgonów na 100 tys. mieszkańców.

Na pierwszym miejscu są  Czechy - 4,41 przypadki zgonów na 100 tys. mieszkańców.  Drugie miejsce zajęła Rumunia - 3,83 przypadki zgonów,  trzecie  Hiszpania - 3,0,  czwarte  Węgry - 2,64, piąte Malta - 2,03, szóste Belgia - 2,0.


Czytaj także:

Polska w czołówce zgonów na COVID


 

15.10, godz. 17:52: Niemal całe Podkarpacie znalazło się w strefie czerwonej!


Czytaj więcej:

Podkarpackie powiaty w strefie czerwonej!


 

15.10, godz. 17:42: Oto nowe zasady bezpieczeństwa w Polsce!

Szkoły ponadpodstawowe i wyższe przejdą na nauczanie zdalne, ale tylko na obszarach zaliczonych do strefy czerwonej. Od 17 października w strefie żółtej szkoły mają funkcjonować w trybie hybrydowym.

15.10, godz. 17:28: Rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia.

Obecna dynamika rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce sprawia, że łóżek respiratorowych w całym kraju może wystarczyć na czternaście najbliższych dni. 

15.10, godz. 16:48: Jak myślicie ile można czekać na teleporadę? Otrzymaliśmy sygnał od internautki, że nawet dwie godziny.

Tak, to niestety jest prawda. Żeby doczekać się na teleporadę w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie przy Rejtana trzeba trochę poczekać!

Służba zdrowia jest na skraju dramatu! Jeśli liczba zakażonych w powiecie mieleckim nie zacznie spadać miejscowy szpital może się znaleźć w sytuacji bez wyjścia i zacznie odsyłać chorych na koronawirusa do innych placówek. W tej chwili w Szpitalu w Mielcu zamknięta jest neurochirurgia i chirurgia, na których przyjęcia planowe są wstrzymane.

14.10: Zbliża się kolejna informacja rządu na temat możliwych zmian w strefie czerwonej. W czwartek zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

- Zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów jako stref czerwonych, będzie wśród nich dość dużo miast.

- powiedział w środę przed południem rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

13.10, godz. 14:20: Rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz został zapytany w programie Onet Radio czy jest możliwe wprowadzenie stanu nadzwyczajnego.

- Zostały wprowadzone obostrzenia dotyczące obowiązku noszenia maseczek. Poczekajmy parę dni, aż ten obowiązek będzie rzutować na codzienne dane o zakażeniach. Jesteśmy przygotowani do wdrażania kolejnych restrykcji. Czy wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w tej chwili nam w czymś pomoże? Na przyszłość analizujemy takie rozwiązanie. Na dziś na pewno nie wchodzi ono w grę.

- mówi Wojciech Andrusiewicz.

13.10, godz. 12:01W związku z kontaktem z osobą zarażoną Mateusz Morawiecki odbywa obecnie kwarantannę - poinformowała na swoich stronach Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Sam premier opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym zapewnia, że rząd będzie pracował normalnie.

 

 

12.10, godz. 13:32: Koronawirusowe szaleństwo. Otrzymaliśmy zdjęcie od naszej Czytelniczki na którym widać, jak wielkie są kolejki do Punktu Pobrań COVID-19 przy budynku Medyka na ulicy Rejtana w Rzeszowie!

Tak samo jest w innych punktach regionu!

Fot. Internautka


Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


12.10, godz. 9:36: Zbliża się 1 listopada i na cmentarzach pojawi się mnóstwo osób. Czy rząd będzie chciał zamknąć nekropolie?

-  Na pewno będziemy analizować sytuację, ale myślę, że do takiej, w której będziemy zamykać cmentarze 1 listopada, raczej nie dojdzie.

– powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Kraska zaapelował w Polsacie News, żeby Polacy nie odwiedzali tłumnie cmentarzy 1 listopada. Proponuje „żebyśmy rozłożyli to na tydzień wcześniej lub później".

11.10: Są pierwsze kary za brak maseczek.

- Za brak zasłoniętych ust i nosów policjanci ukarali mandatami na Podkarpaciu ponad 60 osób. Skierowali do sądu ponad 80 wniosków o ukaranie. Pouczyli prawie 300 osób

- mówi podkomisarz Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.


Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


10.10, godz. 13:49: Rząd wskazuje, że na razie nie myśli o obowiązku trybu nauki zdalnej w polskich szkołach.

Koszty takiego kroku są bardzo wysokie i nie chodzi tutaj o ekonomię.

10.10, godz. 13:45:

- Priorytetem naszych działań będzie ochrona osób starszych, wynika to chociażby ze statystyki. Przygotowujemy pakiet rozwiązań, począwszy od godzin dla seniorów między 9 a 12, ale ten pakiet będzie rozszerzany.

- mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Z kolei premier apeluje do seniorów aby zostali w domach.

- Metody na ograniczenie epidemii są trzy, cały czas takie same: dystans, higiena i dezynfekcja i ograniczenie możliwości transmisji na przykład poprzez noszenie maseczek.

- mówi premier.

10.10, godz. 13:33:

Rząd wraca do godzin zakupów dla seniorów - od godziny 10 do 12. Obostrzenia zaczną obowiązywać od 15 października.

Jednocześnie ma wzrosnąć reżim sanitarny w domach opieki i domach pomocy społecznej.


Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


9.10:

W polskich szkołach powróci edukacja zdalna.

- Na początek w klasach najstarszych - informuje RMF FM, powołując się na nieoficjalne ustalenia swoich dziennikarzy.

8.10, godz. 20:05:

Możliwe są ograniczenia w funkcjonowaniu szkół.

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące funkcjonowania szkół w kolejnych tygodniach; być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia.

- zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

8.10, godz. 15:24:

Obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju:

obowiązuje on w przestrzeni publicznej – w sklepie, autobusie, ale także na ulicy
zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

Lokale gastronomiczne – nowe zasady:

w strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6 do 22 
na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2
w całym kraju w lokalach gastronomicznych i innych zamkniętych pomieszczeniach nie można udostępniać miejsc do tańczenia


Czytaj także: Mielecka straż miejska na kwarantannie


Na imprezach okolicznościowych – mniej gości:

obowiązywać będzie limit osób, które mogą brać udział m.in. w chrzcinach, weselach czy innych imprez okolicznościowych
w strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób.
to ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

Wydarzenia kulturalne na nowych zasadach:

w strefie czerwonej obowiązuje całkowity zakaz organizacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych a w kinach natomiast może przebywać 25 proc. publiczności
w pozostałej części kraju, w przestrzeni zamkniętej, tego typu wydarzenie może odbyć się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach
w strefie żółtej, wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2. 


Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


Nadal będzie obowiązywało ograniczenie dotyczące liczby uczestników zgromadzeń - może to być maksymalnie 150 osób. Uczestnicy muszą zakrywać usta i nos, a także zachować minimum 1,5 m odległości od innych osób dodatkowo, pomiędzy zgromadzeniami musi zostać zachowana odległość – minimum 100 m.
 
SMS przypomni o wprowadzeniu strefy czerwonej: od piątku – 9 października, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa będzie wysyłało wiadomości SMS do mieszkańców powiatów, które weszły do strefy czerwonej. Wszystko po to, żebyśmy pamiętali o przestrzeganiu obowiązujących zasad.

8.10, godz. 15:15:

W strefie czerwonej podtrzymany zostaje nakaz noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych.

Lokale gastronomiczne będą mogły działać tylko do godziny 22 z wyjątkiem dostaw żywności i produktów wydawanych na wynos. Tak jak wcześniej w zgromadzeniach czy uroczystościach brać udział może maksymalnie 50 osób. W transporcie publicznym może być zajętych do 50 proc. liczby miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących (połowa miejsc siedzących musi być pusta). W strefie czerwonej obowiązuje też zakaz organizowania targów, kongresów, zawieszona zostaje działalność sanatoriów czy parków rozrywki. W kościołach i obiektach religijnych dopuszczalne jest 50 proc. obłożenie budynku. Wydarzenia sportowe odbywają się bez publiczności.

RÓŻNICE W OBOSTRZENIACH STREFA ŻÓŁTA I CZERWONA PO 10.10.2020 - SPRAWDŹ TO!

8.10, godz. 14:56:

Poniżej prezentujemy zasady sanitarne w rozszerzonej strefie żółtej!

Przypomnijmy, że obejmują one cały kraj, z wyjątkiem tych powiatów, które są w strefie czerwonej!

8.10, godz. 14:50:

Dwa powiaty na Podkarpaciu są w strefie czerwonej.

To powiaty: mielecki i dębicki. Poważne zmiany w reżimie sanitarnym.

8.10, godz. 14:14:

Cała Polska będzie objęta żółtą strefą!

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił obostrzenia sanitarne.

- Jesteśmy o kilka kroków przed brakiem łóżek i respiratorów. Dzisiaj cała Europa to nie tylko strefa żółta, ale w wielu krajach strefa czerwona. Są kraje, które już wprowadzają stany nadzwyczajne. Nie chcemy kolejnego lockdownu.

- podkreśla premier.


Czytaj także: Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej


8.10, godz. 13:42:

Czy w dniu Wszystkich Świętych cmentarze powinny być zamknięte? Immunolog, doktor Paweł Grzesiowski uważa, że tak!

- Okres Wszystkich Świętych należy rozłożyć na poszczególne weekendy, a 1 listopada zamknąć cmentarze. Trzeba zrobić wszystko, aby to święto nie odbyło się w tym roku w takiej formie jak dotychczas.

- mówi Grzesiowski dla portalu Interia.pl.

Kolejny powód takiej decyzji to duża liczba wypadków drogowych w tym czasie. Dlatego lekarz zadaje pytanie, czy wtedy dla wszystkich wystarczy łóżek w szpitalach. Resort zdrowia na razie się nad tym nie zastanawia, jedynie apeluje o rozsądek w trakcie Dnia Wszystkich Świętych.


Czytaj także: Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej


7.10:

Na portalu rmf24.pl rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że na ogłoszonej 8 października liście zmian w żółtej i czerwonej strefie będzie ponad 100 powiatów!

Jak zapowiada rzecznik na liście jest sporo miast. Od soboty trzeba będzie pamiętać o obowiązkowej maseczce.

- Trzeba mieć maskę. Jeżeli jesteśmy w strefie żółtej lub czerwonej, ta maseczka od soboty nas obowiązuje bez względu na dystans społeczny. Poza parkami, zieleńcami - to będzie wyłączone.

 - mówi na łamach rmf24.pl rzecznik prasowy resortu zdrowia.


Czytaj także: STREFA COVID-19 NA KORSO24.PL - sprawdź informacje z kraju i regionu


6.10, godz. 18:31:

Sytuacja kryzysowa związana z koronawirusem na Podkarpaciu. Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody wylicza, że na Podkarpaciu na 419 łóżek dla osób z podejrzeniem koronawirusa i potwierdzeniem zachorowania, w poniedziałek do godziny 12 zajętych było 341. W tym 16 z 26 respiratorowych. Wojewoda Ewa Leniart podkreśla, że dostaje sygnały o tym, aby zwiększyć liczbę łóżek i jest to cały czas analizowane.

Podkarpackie posłanki opozycyjnej Platformy Obywatelskiej Krystyna Skowrońska i Joanna Frydrych żądają dostępu do informacji o stanie przygotowania służb na Podkarpaciu do walki z koronawirusem.

- Nie możemy się zgodzić z tym, iż jesteśmy odpowiednio przygotowani na drugą falę pandemii. Pomimo, że rząd zapewnia nas na wszystkich konferencjach, iż jest świetnie. Nie tak dawno premier mówił, że pandemia jest w odwrocie, wszystko jest opanowane a rzeczywistość jest zupełnie inna.

- mówiły przed budynkiem urzędu wojewódzkiego.


Czytaj także: Koronawirus w katedrze rzeszowskiej


6.10, godz. 13:18:

Koniec tolerancji dla łamania zasad w czasie koronawirusa! Rząd oraz policja zdecydował się na radykalne kroki.

- Każda osoba bez maseczki, która nie będzie posiadała dokumentu będzie z całą surowością karana finansowo.

- mówi na łamach Onet.pl minister zdrowia Adam Niedzielski.

Wśród zmian dla stref żółtych, poinformowano o obowiązku noszenia tam maseczek lub zasłaniania ust i nosa (teraz taki nakaz jest tylko w strefie czerwonej). Część lokali, które nie mają w swojej działalności gospodarczej robienia imprez, udostępniało swoją przestrzeń w tym celu. Teraz będzie to zakazane! Dodatkowo system alertów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zostanie wykorzystany do informowania mieszkańców o wprowadzeniu konkretnej strefy. Wprowadzono także wymóg zachowania odległości między zgromadzeniami co najmniej 100 metrów.

Te zmiany zaczną obowiązywać już od 10 października!


Czytaj także: Koronawirus w PGE FKS Stali Mielec


4.10:

Przybywa zakażonych w firmie Andrex w powiecie mieleckim.

Komunikat Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie mówi już o 25 pozytywnych przypadkach dotyczących tej firmy. 21 dotyczy pracowników Andrex-u, 4 osób z kontaktu. W ramach działań przeciwepidemicznych podjęto decyzję o przebadaniu osób ze styczności. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.


Czytaj także: Urząd miejski zamknięty!


2.10, godz. 21:16:

2 października odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wraz z dr Adam Sidorem, Podkarpackim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym oceniali jak region jest przygotowany na wzrost zakażeń.

- Obowiązuje zwiększona liczba szpitalnych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem oraz z potwierdzeniem występowania koronawirusa. Mamy ich w naszym województwie 419, 105 łóżek dedykowanych jest dla osób z podejrzeniem występowania koronawirusa. Na drugim poziomie zabezpieczenia mamy tych łóżek 288. Powinniśmy teraz zwrócić uwagę na to, jak zachowujemy się w przestrzeni publicznej, czy rzeczywiście zasady, które obowiązują od początku stanu epidemii. Strefa żółta to ostrzeżenie, po której jest strefa czerwona!

- mówiła Ewa Leniart, cytowana przez nowiny24.pl.


Czytaj także: Sanok bez szpitala!


Służby sanitarne podkreślają, że już Podkarpacie miało trzy powiaty w strefie żółtej i sobie poradziło. Oby tym razem było tak samo.

2.10, godz. 17:36:

Wojewódzka Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała o kolejnym miejscu z dużą ilością zakażeń.

Ognisko koronawirusa wykryto w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu na Oddziale Neurochirurgii. 2 października potwierdzono dodatni wynik u 28 osób. Wśród zakażonych jest 8 pacjentów oraz 20 osób z personelu. W placówce nie przyjmuje się ani nie wypisuje pacjentów, zaś badania prowadzone są zarówno pacjentów, jak i personelów. Osoby, które miały styczność z zakażonymi są objęte kwarantanną. 


Czytaj także: Potężny wzrost zakażeń w ciągu doby! Granica dwóch tysięcy przekroczona!


Niezbyt ciekawie jest także w powiecie dębickim. Oprócz ogniska w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy służby sanitarne poinformowały o ognisku COVID w Przedsiębiorstwie TAURUS-Pilzno. Potwierdzono tam wynik dodatni u 6 osób. Badania pozostałych pracowników są w toku. Osoby ze styczności objęte są kwarantanną.

Służby sanitarne poinformowały o ogromnym ognisku zakażeń pod Rzeszowem. To Dom Pomocy Społecznej w Łące. 2 października było tam aż 67 pozytywnych wyników COVID-19!

Portal nowiny24.pl poinformował, że są osoby zakażone koronawirusem w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie! 

- Mamy potwierdzone dwa przypadki zakażenia Covid-19 wśród rehabilitantów. W związku z tym podjęliśmy decyzje o odwołaniu wizyt do końca przyszłego tygodnia. Nowe terminy wizyt będą ustalane w najbliższym czasie.

- mówi na łamach nowiny24.pl Dominika Czapkowska, rzecznik prasowy Szpitala Pro-Familia w Rzeszowie.

1.10:

W strefie żółtej znalazły się trzy powiaty z Podkarpacia: powiat rzeszowski grodzki, powiaty mielecki i dębicki. 

Jakie obostrzenia będą obowiązywać w tych trzech powiatach? Limit jednej osoby na 4 metr kwadratowy w przypadku imprez takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 m kw. W kinach może być 25 procent publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi. Maseczkę trzeba będzie także nosić w miejscach publicznych, nie tylko w sklepie lub galerii handlowej, ale ten przepis ma wejść w życie 15 października.


Czytaj także: KORSO24.pl - informacje z Podkarpacia


 

- Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Liczba zakażonych przekroczyła 1900, to jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała.

- mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski podał, że dla pacjentów zakażonych koronawirusem przygotowane jest ponad 8 tysięcy łóżek.

30.09:

Zła seria dla powiatu mieleckiego zaczęła się kilkanaście dni temu. Wtedy chorych na koronawirusa było 125 osób. Teraz jest ich drugie tyle - 257. Jak powiedział na sesji Rady Miasta Mielca, powiatowy inspektor sanitarny Grzegorz Burek, jeśli ta dynamika się utrzyma to powiat mielecki może być włączony do żółtej strefy.

Zagrożony jest również powiat dębicki gdzie wykryto ognisko na weselu, a także w miejscowej komendzie policji. W ostatnich 14 dniach zanotowano aż 106 zakażeń.


Czytaj także: Śmiertelna bakteria w rzeszowskim szpitalu


Jeszcze większy wzrost zakażeń obserwowany jest w stolicy województwa Rzeszowie.

Lista powstaje na podstawie wzrostu zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli w tym czasie zakażeń jest więcej niż 12 na 10 tysięcy mieszkańców powiat trafia do strefy czerwonej, Z kolei pomiędzy 6 a 12 na 10 tysięcy mieszkańców powiat trafia do strefy żółtej.

Nowe obostrzenia!

To już jest pewne! Rząd poinformował o nowych obostrzeniach w poszczególnych strefach. W strefie zielonej w weselu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób. W strefie czerwonej liczba uczestniczących w weselach ma być do 50 osób, natomiast w żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej działalność pubów i barów, ograniczona zostanie do godziny 22. Zasłanianie ust i nosa na wolnym powietrzu obowiązywać będzie nie tylko w czerwonej, ale też w żółtej strefie. Te przepisy będą obowiązywać od 15 października.
 


Czytaj także: KORSO24.pl - informacje z Podkarpacia


 

GL/JT/RB/DJ

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rav
rav 26.10.2020, 23:32
Jakby tam górniki ze śląska przijechali to by Wom, gorole nawet milion policjantów niy pomogło! Ale my - górnicy, momy Wos - warszawioków w ***. Jak już się pozabijocie nawzajem to wtedy my bydymy mieć dostęp do morza...
mama
mama 16.10.2020, 06:45
Siłownie?? no żart!!! Córka chodzi do szkoły 3/4 klasy nie chodzi bo jest na kwarantannie i też nie maja nauczania zdalnego - w szkole ogólnie 9 klas na kwarantannie - nauczyciel miał wynik "pozytywny"
Jak tu żyć, a z dzieci debili robią.
Rzeszowianka
Rzeszowianka 07.10.2020, 23:06
Juz sie gubia jak dzieci we mgle z tym pierdokoroncem,w sejmie sie bija jak dzieci,jedni mowia otwarcie o prawdzie a inni skacza im do oczu.Wstyd,wstyd za taki sejm i taka wladze kretynow w kraju.ROZWIAZAC SEJM! Bez odprawy ich wszystkich wysiudac i egzekwowac odszkodowanie dla prawie 38 mln polakow za zhanbienie.
wkurzona Babcia!!
wkurzona Babcia!! 05.10.2020, 17:15
A to Ci geniusz ten wirus,zacznie kąsać od 15 października,a tera sie przyczaił i czeka,czeka..Zmyślna bestyjka,lecą z nami w kulki!!
Ohtar
Ohtar 01.10.2020, 15:15
Ludzie jaki wirus, gdzie wy macie rozum? Chcą nas pozbawic resztek wolności a wirus to tylko pretekst i test czy ludzie będą posłuszni
Barbara Nowak
Barbara Nowak 01.10.2020, 12:23
Zamknąć szkoły i wprowadzić nauczanie online.
Zwiększyć pracę tam, gdzie to możliwe online.
Mandaty za brak maseczek!
Na co czekacie!
Jolanta
Jolanta 07.10.2020, 07:57
Jaka jesteś głupia aż mi cie żal
SMM
SMM 06.10.2020, 20:20
Polecam zobaczyc jak ja przygotowani pracownicy na oddziale z zakażonymi ( wiem bo byłam ) pracownicy mają na sobie 3 warstwy ochronne maskę chirurgiczna na to maskę filtrująca a potem przyłbice skafander 3 pary rękawiczek w tym jedne gumowe i specjalne obuwie. Maska ze szmaty momaga tyle samo co majty na twarzy. I proszę mi nie gadać *** że coś dają bo jako że pracuje w służbie zdrowia to wiem co wiem i wiek bo widzę. A ograniczenie na wolnym powietrzu swobody osób w miejscowości w której nie ma umieralności na Covid19 ale jest stwierdzone mało wiarygodnymi testami możliwe wystepowanie mutacji jednego z wirusów które są wykryte z 60 lat temu i od tego czasu potwierdzone jest że są obecne nagle stał się śmiertelna choroba osób wyniszczonych którzy na dobrą sprawę w przeciągu najbliszego czasu umarli by no na choćby UK oddechowego, krwonoscnego, jest niezgodne z konstytucją
Adolf Hitler
Adolf Hitler 01.10.2020, 14:12
Sama se uczestnicz w lekcjach online. Nie dość że są one z*** jak 150, to jeszcze ***a uczą.
Mariusz Jan Kowalski
Mariusz Jan Kowalski 01.10.2020, 14:08
***j
DPS
DPS 01.10.2020, 12:14
Zapraszam osoby nie przejmujące się wirusem na wolontariat do DPS Rzeszów ze stwierdzonym ogniskiem zachorowań, gdzie potrzebne są teraz ręce do pomocy. Odważni tacy jak Wy, którzy nie przejmujecie się wirusem są nam potrzebni od zaraz !!!
Romek
Romek 23.10.2020, 19:31
Bardzo chętnie się zgłoszę !A ty nie strasz nie strasz bo się ze...
Realny
Realny 08.10.2020, 05:19
Nikt wam pracy nie bedzie zabierac. Przypadkiem tam nie jestescie. Z podobnym zaangazowaniem do razacego was, krytykujecie inne grupy zawodowe, czy sytuacje. Jestescie tam gdzie jestescie wbrew sobie? Macie dostep do kart zdrowia podopiecznych w pazdzierniku 2019r. Infekcji drog oddechowych, grypy nie bylo ? Ani jednego przypadku? Mowa o psobach ktore ze wzgledu na samopoczucie zdiagnozowane mialy te choroby. Nie zarazki na sobie, ktore laboratoryjnie jjak obecnie poszukiwane sa. I jak wowczas wygladaja dane?
Plandemia
Plandemia 06.10.2020, 20:52
Pytanie tylko czy kogokolwiek z zewnątrz tam wpuścicie :)
COVID ISTNIEJE
COVID ISTNIEJE 01.10.2020, 14:34
To niech sie zarażą
Patyk
Patyk 01.10.2020, 13:08
Można śmiało założyć że i bez wirusa jest problem z wolontariatem, wirus jedynie pogarsza sytuację. Problemem nie jest brak odwagi, a problemy restrykcjami związane z samym wirusem. Ok, nie boje się, przyjdę, pomogę i dwa tygodnie kwarantanny dla mnie i całej rodziny.
Kolib
Kolib 01.10.2020, 08:43
Największa wadą internetu jest to że mogą się na forum również wypowiadać półgłówki...pozdrawiam kolegów i życzę szybkiego zakażenia wirusem celem zrozumienia że jednak istnieje i wtedy na***ie w spodnie i przestaniecie gadać bzdury...amen
ytyty
ytyty Dzisiaj, 16:22
nie pos.aj się ze strachu
Strach siē bać
Strach siē bać 21.10.2020, 20:23
Jesteś głupszy niż ustawa przewiduje.
Ziomal
Ziomal 01.10.2020, 15:51
Tys widziol wirusa jak się tak go boisz to zamknij się w domu i nie wychodź nawet na zakupy
Tom
Tom 01.10.2020, 07:53
Jakich chorych???Bzdura!!! Raczej potencjalnych nosicieli wirusa, zdignozowanych niewiarygodnymi testami RT PCR, stosowanymi tylko i wyłącznie do badań uniwersyteckich, a nie diagnostycznych!!! KŁAMSTWO!!!!!
Gal Anonim
Gal Anonim 01.10.2020, 07:10
Pokreciło ich z wirusem sami nie wiedzą co wymysleć i jak utrudnić ludziom normalne funkcjonowanie .Wirusy były są i będą i tego nikt nie zmieni .Miłego dnia

Pozostałe