Po wyborze Czarnka na ministra edukacji i nauki uczniowie ogłaszają... żałobę

  • 06.10.2020, 10:44 (aktualizacja 25.10.2020, 13:06)
  • Rafał Bolanowski
Po wyborze Czarnka na ministra edukacji i nauki uczniowie ogłaszają... żałobę fot. Lubelski Urząd Wojewódzki Na zdjęciu Przemysław Czarnek.

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek poseł Przemysław Czarnek miał zostać powołany na stanowisko ministra edukacji i nauki. Młodzi Nowocześni i Podkarpaccy Młodzi Demokraci uważają, że "Czarnek w edukacji to koniec demokracji!" i ogłaszają tygodniowa żałobę.

Przemysław Czarnek (były wojewoda lubelski) z Prawa i Sprawiedliwości zasłynął wypowiedziami na temat roli kobiet, środowiska LGBT i praw człowieka. Jego konserwatywne poglądy wielokrotnie mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Maryja, które promuje tezy nowego ministra edukacji i nauki. 


- Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile tych dzieci można urodzić? To są konsekwencje tłumaczenia kobiecie, że nie musi robić tego, do czego została przez pana Boga powołana.


- Nie ma wątpliwości, że cała ta ideologia LGBT wyrastająca z neomarksizmu (a ten z marksizmu), pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i zamordowanie powstańców.


- deklarował na antenie Radia Maryja poseł Czarnek.


CZYTAJ TAKŻE: Miliony złotych dla domów pomocy społecznej


“Czarnek w edukacji to koniec demokracji!”

Stanowczy sprzeciw wobec wyboru nowego ministra wyrazili Podkarpaccy Młodzi Demokraci oraz Młodzi Nowocześni, którzy w poniedziałkowe popołudnie zorganizowali konferencję przed urzędem wojewódzkim w Rzeszowie. W ramach protestu uczniowie w całej Polsce mają przez tydzień chodzić na lekcje ubrani na czarno.

- Nominacja pana Czarnka to policzek w twarz dla systemu oświaty i dla każdego, kto stara się, by polskie szkolnictwo było na jak najlepsze. Szkoła powinna być miejscem, które uczy otwartości, akceptacji zmian i tolerancji. Postawy reprezentowane przez posła Czarnka są zaprzeczeniem tych wartości. Jego poglądy cofają nas do średniowiecza”.

 
- mówił Paweł Płonka, wiceprzewodniczący Młodych .Nowoczesnych na Podkarpaciu.

Młodzi Nowocześni poszli o krok dalej i zbierają podpisy pod listem otwartym w sprawie cofnięcia nominacji dla Przemysława Czarnka. Ma on trafić w ręce Mateusza Morawieckiego. Na dzień dzisiejszy podpisy pod nim złożyło 583 osoby. 

- Nominacja Przemysława Czarnka to obraza dla tych wszystkich, którzy budowali i budują polskie szkoły i uniwersytety. Nie może bowiem współistnieć szkoła, gdzie brutalność wymywa empatię, a dialog zastępowany jest podporządkowaniem.


- czytamy w liście. 
 

[email protected]


CZYTAJ WIĘCEJ: KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA


 

Rafał Bolanowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe