40 złotych za teleporadę dla lekarza POZ! Wynegocjowane kwoty bulwersują

  • 11.10.2020, 11:06 (aktualizacja Dzisiaj, 18:01)
  • GL
40 złotych za teleporadę dla lekarza POZ! Wynegocjowane kwoty bulwersują Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: lekarz POZ ma otrzymać dodatkowe pieniądze za teleporadę dla pacjenta z koronawirusem.

Podziel się:

Oceń:

Lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej mają być teraz bardziej aktywni w walce z pandemią koronawirusa. Resort zdrowia przygotował zatem dla medyków gratyfikacje finansowe. Przy okazji zdenerwował tym pracowników szpitali, którzy od marca walczą z COVID-19.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że na lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej zaczęły "sypać się gromy". Medycy dostawali za opieszałość, brak możliwości dodzwonienia się, a teraz jeszcze "sprawa kija przy jednej z tarnobrzeskiej przychodni". O której pisaliśmy TUTAJ!

Ministerstwo zdrowia po spotkaniu z lekarzami rodzinnymi postanowiło, że teraz POZ-y będą bardziej aktywne na polu walki z COVID-19. Lekarze dostali na przykład uprawnienia w kierowaniu pacjentów na badania. I teraz okazuje się, że Narodowy Fundusz Zdrowia będzie płacił za konkretne usługi wykonywane przez lekarzy od wizyt domowych po... teleporadę.

CENNIK BULWERSUJE

O ile wizyta u pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, albo przybycie tego pacjenta do przychodni wiąże się z dodatkowymi kosztami - własne zabezpieczenie, tak branie pieniędzy za teleporadę niektórzy medycy wypowiadający się na portalu tokfm.pl uważają za patologię. To sprawia, że o swoje upominają się szpitale, które od marca cały czas sprawdzają stan pacjentów, którzy już przeszli zakażenie!

Jak wygląda ten osławiony cennik dla POZ? Oto kwoty przedstawione na portalu tokfm.pl: 40 złotych dodatkowego wynagrodzenia dostanie lekarz POZ za wykonanie teleporady dla pacjenta z COVID-19. Jeśli chory przyjdzie do przychodni, lekarz zarobi 75 złotych, a jeśli sam uda się do pacjenta 100 złotych.

Do sprawy będziemy wracać.


Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

GL

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anilah
Anilah 12.10.2020, 16:54
To jakas szopka
Pracuje na SOR od poczatku covida i nie dostalam ani 10 gr za prace z chorymi
A POZ pozamykane i jeszcze maja pobierać dodatkowe opłaty co to za rzady ludzie otworzcie oczy,zapraszam na 1 dyzur do sor-u zobacza jak wyglafa praca
Praca w POZ w porownaniu z chorymi na covid reka w reke jest nie do porownania i nie do wyceny
Zorientowany
Zorientowany 13.10.2020, 07:05
No to dziwne że nie pisałaś tych rewelacji jak ustalano dodatkowe apanaże dla sanepidu za Covida. Teraz Rodzinni i personel przychodni w zasadzie przejmuje ich krecia robotę i mają to robić za free. Pan dziennikarz niech lepiej poda źródło tych rewelacji bo ja znalazłem tylko pobieżne informacje na stronie MZ o tym o czym tu pisze. Ani słowa o kwotach. Źródła źródła tych rewelacji panie dziennikarz. I proszę mi nie wklejać linku do tok.fm bo tam źródeł też nie ma.
grzegorz_lipiec_1
grzegorz_lipiec_1 13.10.2020, 14:56
Proszę bardzo. Wszystkie media o tym informowały, ale jak widać coś jest na rzeczy ;)
Polak
Polak 12.10.2020, 15:10
Lekarze rodzinni narażają ludzi na utratę życia jak im nie odpowiada niech przeniosą się do szpitali zakaźnych jak są takimi fachowcami po studiach. Jeszcze gorzej bo dzieci na tym cierpią bo nie są odpowiednio diagnozowane i za co wy chcecie pieniądze
J. K.
J. K. 12.10.2020, 13:32
Niech Pan dziennikarz nie wypowiada się o pracy o której nie ma pojęcia. Pracy która wymaga wielu lat bardzo ciężkich studiów, szkolenia specjalizacyjnego i codziennego aktualizowania zdobytej wiedzy.
Pan dziennikarz otrzymał zapłatę za ten pełen nienawiści artykulik, wnioskuję, że coś Pana boli. Jakaś zawiść i zazdrość.
Trzeba było się uczyć, iść na takie studia i zarabiać te 'wielkie' pieniądze.
Nie jestem medykiem, ale obserwuję z perspektywy członka rodziny jak ta sytuacja wygląda. To jest bardzo odpowiedzialna(ba najbardziej, bo tu chodzi u ludzkie życie) i stresująca praca warta każdych pieniędzy.
grzegorz_lipiec_1
grzegorz_lipiec_1 12.10.2020, 13:41
Pan dziennikarz, czyli Ja, ma prawo wypowiadać się o otaczającej rzeczywistości, to nie jest PRL kiedy "kneblowano" usta. Wiem jak wielkiej wiedzy wymaga bycia lekarzem. Tylko właśnie poszkodowani są lekarze z "zakaźnych", którzy takiej gratyfikacji nie otrzymują. Chyba, że się mylę ;)
lekarz ze wsi
lekarz ze wsi 13.10.2020, 14:36
Pan dziennikarz to ma przede wszystkim OBOWIĄZEK być rzetelnym w czasie wypowiadania się o otaczającej rzeczywistości, a nie puszczać bąki psujące powietrze w salonie.
grzegorz_lipiec_1
grzegorz_lipiec_1 13.10.2020, 14:55
Czyli jak rozumiem media ogólnopolskie, które poruszyły ten temat też są "beeee". Ciekawe rozumowanie
A.S.
A.S. 12.10.2020, 08:50
To jest farsa. Lekarze będą przyjmować tylko covidowców. Ja za swoją pracę w restauracji nie dostaje ekstra kasy za to że mam kontakt z "potencjalnymi covidowcami".
Ada
Ada 12.10.2020, 08:05
Bezczelnosc i arogancja lekarzy osiagnela apogeum. Oni zapomnieli ze to jest ich praca!! Mysleli ze zostana lekarzami i nie beda sie stykac z chorymi? Trzeba im placic za to? Zaplacmy strazakom ze wyjezdzaja do pozaru. Tam jest wieksze niebezpieczenstwo. Wstyd! Lekarze powinni sie wstydzic jak nigdy.
Kasia
Kasia 11.10.2020, 22:08
Porażka, nie powinni dostac nawet 1 zl, za ten cyrk ktory odstawiają. Pacjent jest zalatwiany przez telefon w ciagu 1 minuty, a pozniej jeszcze trzeba dzwonic po kilka razy zeby uzyskac skierowanie na badania lub do spwcjalusty, bo lekarz zapomnial wypisac.
Anna
Anna 11.10.2020, 21:53
Jestem pod wrażeniem głupoty NFZ , płacić dodatkowo lekarzom z POZ,a pielęgniarkom zabrać ,,zembalowe,,tylko ciekawe jak sami długo pociągną,jak zarobki pielęgniarek będą na niskim poziomie.Wyslugiwać się to każdy potrafi.Ciekawe jak będą kontrolować teleporady.🙉🙊🙈
Pacjent z tbg
Pacjent z tbg 11.10.2020, 18:17
Jeśli ktoś nie ma Covida to ma się wykończyć w domu lub pod przychodnia ?
Lek
Lek 11.10.2020, 18:00
Specjalista rehabilitacji medycznej z. A poradę w porywach 30 zł Za poradę z diagnostyka no RTG około 52 zł Gratulacje z dla NFZ lekarzy poz i wszystkich innych leni w służbie zdrowia
centuś
centuś 12.10.2020, 13:06
Trzeba było panie specjalista na medycynę iść, co nie starczyło punktów na maturze rozszerzonej z biologii i chemii?
Sandy
Sandy 17.10.2020, 17:00
To co, lekarze są bogami? Nie podlegają żadnym ograniczeniom? Stuknijcie się w łepetyny
Edek z krainy kredek
Edek z krainy kredek 11.10.2020, 15:16
A to nie jest czasem kasa dla przychodni, tylko tak sie pisze ze od teleporady liczą bo jakos musza policzyc koszty obslugi pacjentow z koronką? Artykul jest tendencyjny typowy kliker. zreszta znajac NFZ dochtor 5x zadzwoni a zaplaca 1x i kaza kupic z tego cale zabezpieczenie medyczne dla niego i pozostalego personelu
Anna
Anna 11.10.2020, 13:58
Chore za co za teleporadę niechprzyjed,ie i mnie zbada miałam temp 39 i dzwonilam od 8.00 to dopiero po 12 sie dodzwo iłam chore to jest i za co im płacić
Też Chora
Też Chora 12.10.2020, 17:49
To się ciesz że się dodzwonilaś tam mają takie obłożenie chorych ze rejestrują na czwartek, a będzie jeszcze gorzej przez durni bez maseczek
Anioł
Anioł 11.10.2020, 12:13
Lekarze POZu nie powinni dostac nawet grosza za teleporade bo i yak nic nie robią. Siedzą w domach lub zamkniętych przychodniach i mają jak u Pana Boga za piecem. Chronią siebie na maksa. To lekarze i przede wszystkim pielęgniarki naraża swoje życie i oni powinni być wynagradzani jeśli prześlij Covid-19. Poz to banda patentowych leni. Wstyd. NFZ nadal jest do bani.
Zbulwersowany
Zbulwersowany 11.10.2020, 10:19
Bulwersujący to jest poziom DZIENNIKARSTWA w tej gazecie! Żenada.
grzegorz_lipiec_1
grzegorz_lipiec_1 12.10.2020, 13:42
Czyli jednak jest w tym prawda, skoro środowisko lekarskie nagle zrobiło tutaj taki "najazd"
lekarz ze wsi
lekarz ze wsi 13.10.2020, 14:38
Najazd?
Trafiłem tu przypadkiem. Już zapominam. Ale zdaje się, że Pan dziennikarz nieco przecenia zasięg swojego, pożal się boże newsa
On
On 11.10.2020, 09:49
Absurd. Jak można stawiać diagnozy teleporadą, nie zbadając wcześniej pacjenta. Lekarze pozamykali się w przychodniach, a chore dzieci chodzą do szkół i narażają zdrowie oraz życie nauczycieli oraz pracowników szkoły. Gdzie tu sprawiedliwość???
Ania
Ania 11.10.2020, 08:05
Teraz rozumiem dlaczego dzwoniac po recepte,mowia ze mam czekac na teleporade,gdzie w maju tego problemu nie bylo.
Ted
Ted 11.10.2020, 02:33
Covid biznes PiS
Chory kraj i rząd
Tyj
Tyj 11.10.2020, 01:22
A gdzie pieniążki dla sorowcow ? Dyspozytorzy odmawiają wysłania karetki każą pacjentom kierować się na SOR lub nocnej i świątecznej . Idąc tym ciągiem ...
Dosz ,to mosz POZ
Dosz ,to mosz POZ 11.10.2020, 01:20
Pewnie jeszcze pacjent musi dać im stówkę w domu ,a najlepiej dwie .
No way!
No way! 10.10.2020, 23:35
40zl za telefon do pacjenta? 😲
A za zlecenie testu ile?
Górnik
Górnik 10.10.2020, 23:17
Żarty ***.
Alek