Rząd wykorzystuje koronawirusa. Nakaz noszenia maseczek to bezprawie! - grzmi poseł z Podkarpacia [TEKST ROZPORZĄDZENIA - SPRAWDŹ TO]

  • 10.10.2020, 11:54 (aktualizacja 10.10.2020, 12:39)
  • GL
Rząd wykorzystuje koronawirusa. Nakaz noszenia maseczek to bezprawie! - grzmi poseł z Podkarpacia [TEKST ROZPORZĄDZENIA - SPRAWDŹ TO] Fot. PCH24.pl Poseł Stanisław Tyszka kpi z rządowych posunięć w trakcie pandemii.

Podziel się:

Oceń:

Stanisław Tyszka - podkarpacki poseł Koalicji Polskiej pokazał jak Zjednoczona Prawica "gra koronawirusem".

Poseł Koalicji Polskiej Stanisław Tyszka jasno wskazuje, że rząd bawi się ludzkim zdrowiem i działa bez podstawy prawnej!

- Rząd od kilku dni trąbi o ogłoszeniu od dziś (10 paźdzernika) całej Polski strefą żółtą, a wybranych powiatów strefą czerwoną. Tymczasem stosowne rozporządzenie, które dotyczy życia codziennego blisko 40 mln ludzi ukazuje się w Dzienniku Ustaw w piątek po godzinie 23!

- napisał na swoim Facebooku.

Dalej poseł wskazuje bezprawne działania rządu.

- Nakaz noszenia maseczek dla wszystkich jest dalej bezprawny. Ustawa o chorobach zakaźnych pozwala na stosowanie obowiązku środków zapobiegawczych, czyli także noszenie maseczek, tylko wobec osób chorych lub podejrzanych o zachorowanie. To samo dotyczy mandatów za brak maseczek. Większość obywateli nie jest ani chora, ani podejrzana o zachorowanie na COVID-19. Tymczasem rozporządzenia rządu, czyli akty prawne niższej rangi niż ustawy nakazują nosić maseczki wszystkim obywatelom, bez względu na to czy są chorzy lub podejrzani o zachorowanie. I właśnie dlatego sądy w całej Polsce przeważnie uchylają kary nałożone wobec obywateli nie noszących maseczek, wydawane na podstawie rozporządzeń rządu.

- przyznaje.


Czytaj także: Płatna teleporada u lekarza!


- W ciągu ostatnich 7 miesięcy rząd zdążył przepchnąć przez Sejm 4 specustawy koronawirusowe, które miały mnóstwo idiotycznych wrzutek dotyczących m. in. wyborów kopertowych, wyłączenia prawa budowlanego, wyboru Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z pominięciem Senatu. Ale nie zmienił kwestii, która wydaje się być fundamentalną z punktu widzenia rządu: przepisów dotyczących nakazu noszenia maseczek. I dlatego sądy uchylą większość kar, nałożonych od dzisiaj za brak maseczki mimo buńczucznie ogłaszanej polityki "zero tolerancji". Państwo z dykty i paździerza, które potyka się o własne sznurowadła.

- kończy swój wpis na Facebooku.Czytaj także: KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

GL

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe