Klasztor na kwarantannie! Kolejne zakażenia [AKTUALIZACJA]

  • 16.10.2020, 20:56
  • DJ
Klasztor na kwarantannie! Kolejne zakażenia [AKTUALIZACJA] Fot. Diecezja Sandomierska Klasztor w Stalowej Woli jest zamknięty.

Podziel się:

Oceń:

Kapucyni z Klasztoru w Stalowej Woli poinformowali o przedłużeniu zamknięcia klasztoru i świątyni.

16.10: Przedłużona zostanie kwarantanna w Klasztorze Kapucynów w Stalowej Woli.

- W związku z potwierdzonymi kolejnymi dwoma przypadkami zakażania koronawirusem SARS-CoV-2 u braci z naszego klasztoru, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem, podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia kościoła i klasztoru, które potrwa, mamy nadzieję, tylko do przyszłego tygodnia. Wszystko wyjaśni się w ciągu najbliższych dni i wtedy poinformujemy o dniu otwarcia kościoła i części klasztoru przeznaczonej do duszpasterstwa. Dla pełnego bezpieczeństwa wiernych, kościół i pomieszczenia przeznaczone dla nich, zostaną przed ich otwarciem zdezynfekowane, przez profesjonalną firmę. Zakażeni bracia przebywają w pełnej izolacji na terenie klasztoru i w tym momencie ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ich stan jest dobry i stabilny. Jeśli chodzi o funkcjonowanie kościoła i klasztoru w najbliższych dniach, to zasady pozostają nadal takie same jak podane w poprzednim ogłoszeniu. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim za ogromną troskę, pomoc, życzliwość i zainteresowanie. Dziękujemy szczególnie za modlitwę w naszej intencji. Zapewniamy także o naszej pamięci modlitewnej za wszystkich Parafian, Przyjaciół klasztoru i Dobrodziejów.

- napisali Bracia Kapucyni.

10.10:

Zakażenie potwierdzono u dwóch braci klasztoru.

- W związku z ich kontaktem z pozostałymi braćmi, w trosce o bezpieczeństwo wiernych uczęszczających do naszej świątyni, została w porozumieniu z miejscowym Sanepidem podjęta decyzja o czasowym zamknięciu kościoła i klasztoru od 9 do 16 października włącznie.

- powiadomili zakonnicy swoich wiernych.

To już kolejni duchowni na Podkarpaciu, którzy muszą zmagać się z COVID-19


Czytaj także:

KORSO24.PL - informacje z Podkarpacia


 

DJ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe