ABSURD: Biegasz dla przyjemności. Musisz założyć maseczkę!

  • 17.10.2020, 15:30 (aktualizacja 17.10.2020, 19:10)
  • GL
ABSURD: Biegasz dla przyjemności. Musisz założyć maseczkę! Fot. Pexels Zdjęcie poglądowe: nowe obostrzenia weszły w życie. Dotyczą one także sportowców-amatorów.

Podziel się:

Oceń:

Nowe obostrzenia obowiązują w strefach żółtych i czerwonych w całym kraju. Zmienione zostały zasady noszenia maseczek w przypadku miłośników sportu.

Od soboty obowiązują nowe ograniczenia sanitarne, których celem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dotyczą transportu, funkcjonowania szkół, lokali gastronomicznych, obiektów sportowych i sklepów, a także uroczystości religijnych.

O ograniczeniach w sporcie pisaliśmy już wiele razy, ale większość naszych Czytelników pyta co z maseczki w trakcie aktywności fizycznej? Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, wewnątrz budynków użyteczności publicznej i w środkach transportu.

Rozporządzenie wskazuje, że obowiązku zakrywania ust i nosa są wyłączone "osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, a nie: bieganie, chód czy jazda na rowerze dla przyjemności lub dla zdrowia, czy też jazda na rowerze po to, aby dojechać do pracy lub sklepu". Chyba, że biegamy w skwerach, parkach lub lasach.


Czytaj także:

FAKTY Z PODKARPACIA - KORSO24.PL


 

GL

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nie wszędzie kaganiec
nie wszędzie kaganiec 17.10.2020, 22:36
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 9 października 2020 r. (Dz. U. z 2020r. poz. 1758 z późn. zm. )
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
§ 27. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 110, 284, 568, 695, 1087 i 1517), ust i nosa:
3. Obowiązku określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:
12) osoby przebywającej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży;

Pozostałe