Zobacz twarze gwałcicieli i ich wspólników z Podkarpacia [FOTO] 

  • 08.12.2019, 16:12
  • ms
Zobacz twarze gwałcicieli i ich wspólników z Podkarpacia [FOTO] Fot. Ministerstwo Sprawiedliwości To zdjęcia najgroźniejszych sprawców przestępstw na tle seksualnym w województwie podkarpackim. W zaledwie 4 miesiące do grona 18 sprawców dołączyło 9 kolejnych.

Podziel się:

Oceń:

Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest publicznie dostępny. Na liście jest kilkuset przestępców, a wśród nich mieszkańcy Podkarpacia i osoby pochodzące z naszego województwa. Pierwszy raz pisaliśmy o nich w wakacje. Wtedy było ich 18. Do 2 grudnia grono powiększyło się aż o 9 nowych twarzy. Dowiedz się, kim są ci przestępcy, jak wyglądają i za co konkretnie zostali skazani.

W rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości udostępnionym dla każdego znajduje się niemal 1000 nazwisk i pełnych danych sprawców przestępstw na tle seksualnym. I mówimy tu o najgroźniejszych sprawcach.

- Są to przede wszystkim dane osób, które dopuściły się gwałtów na dzieciach i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. O tym, kto jest w Rejestrze decydują wyłącznie przepisy ustawy i sądy

- czytamy na stronie resortu.

Ponad 800 z nich jest w więzieniach w całym kraju lub przebywają w szpitalach psychiatrycznych. Jednak nie wszystkie ich nazwiska znajdziemy w tym rejestrze. Nie ma w nim skazanych za molestowanie seksualne małoletnich poniżej 15. roku życia. Dlatego tak dobrze znanych postaci, jak chociażby Trynkiewicz czy księża, o których było głośno jakiś czas temu, nie znajdziemy. Zbigniew Ziobro zapewnia, że jest to zabieg celowy. Warto jednak dodać, że są wyjątki, o czym świadczą wpisy do rejestru poniższych przestępców.

AKTUALIZACJA, 2 grudnia

Jacek Czajczyk z Tarnobrzega, ma obecnie 44 lata. Nie przebywa na wolności. W 2016 roku Sąd Okręgowy w Kielcach skazał go na 9 lat więzienia. Przebywa w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu. Ponadto przez 6 lat ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, 6 lat zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów oraz 6 lat nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym. Skazany na postawie artykułu Kodeksu Karnego, który mówi o doprowadzeniu osoby do obcowania płciowego przemocą, groźbą, podstępem.
Ponadto przestępstwo to popełnił więcej niż raz - dostał wyrok również za recydywę i to w krótkim odstępie czasu.

Wojciech Cichoń z Mielca, ma obecnie 38 lat. Nie przebywa na wolności. W listopadzie 2018 roku Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na 8 lat pozbawienia wolności, czyli najwyższą karę za czyny, których się dopuścił. Przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącym o karze za gwałt wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry. A także w stosunku do małoletniej osoby - kilkakrotnie, prezentując jej materiały pornograficzne.

Władysław Dymczak z Dynowa, ma obecnie 64 lata, przebywa w miejscowości Czajowice, w powiecie krakowskim. Przestępstwa dopuścił się w 1978 roku w miejscowości Pawłokoma. Rok później Sąd w Przemyślu skazał go na 25 lat więzienia. W 1992 roku Sąd Wojewódzki w Opolu wydał postanowienie o warunkowym zwolnieniu z okresem próby do 1997 roku. Skazany za zabójstwo oraz na podstawie artykułu z Kodeksu Karnego mówiącym o szczególnym okrucieństwie lub gwałcie, działając wspólnie z innymi osobami.

Stanisław Kornafel z Przeworska, ma 46 lat. Nie przebywa na wolności. Sąd Okręgowy w Przemyślu we wrześniu 2018 roku skazał go na 7 lat więzienia. Ponadto na 5 lat ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 50 metrów, obowiązek zgłaszania się jeden raz w tygodniu do najbliższej Komendy Policji przez 12 miesięcy. Ma też wypłacić zadośćuczynienie za doznaną krzywdę na rzecz pokrzywdzonej w kwocie 30 tys. zł. Przebywa w Zakładzie Karnym w Przemyślu. Przestępstw na tle seksualnym dopuszczał się w Ubieszynie w powiecie przeworskim w latach 2009 - 2016. Gwałcił osobę poniżej 15 roku życia, skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącego o gwałcie wobec wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry. Robił to wielokrotnie. Sąd uznał, że w czasie popełnienia przestępstwa skazany miał ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i złagodził karę.

Ryszard Łabuda ze Zbydniowa, ma  51 lat. Nie przebywa na wolności. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu skazał go na 7 lat pozbawienia wolności. Od 2018 roku przebywa w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Zgwałcił bliską osobę małoletnią poniżej 15 roku życia. Znęcał się nad nią i trwało to w latach 2012 - 2017 w miejscowości Motycze Poduchowne w powiecie tarnobrzeskim.

Dawid Papuga z Dębicy, ma 28 lat. Obecnie przebywa w Dębicy. Orzeczenie w jego sprawie wydał Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze. Ostatecznie skazany na 2 lata pozbawienia wolności, pod dozorem kuratora. Ponadto otrzymał 10 lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i 10 lat zakazu zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Przestępstwa dokonał w 2013 roku w Jeleniej Górze. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego za zgwałcenie małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd złagodził karę ze względu na postawę sprawcy (chciał naprawić szkodę). Warunkowo zawiesił wykonanie kary na 5 lat.

Dawid Pędzik z Dębicy, ma obecnie 35 lat. Nie przebywa na wolności. Przestępstwa dopuścił się w lutym 2009 roku w miejscowości Siedliska-Bogusz w powiecie dębickim. Dokonał zabójstwa i rozboju posługując się bronią. Zgwałcił ze szczególnym okrucieństwem. Przy czym przez kilka dni pod rząd popełniał te same przestępstwa. Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał go na dożywotnie pozbawienie wolności, z zastrzeżeniem, że warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie możliwe dopiero po 40 latach kary. Skazany na rzecz oskarżyciela posiłkowego miał wpłacić 10 tys. zł.

Stanisław Płoszaj z Leżajska, ma obecnie 61 lat. Rejestr nie podaje, gdzie przebywa obecnie. Sąd Wojewódzki w Rzeszowie w 1990 roku skazał go na 6 lat pozbawienia wolności, 4 lata pozbawienia praw publicznych i wpłatę 2 razy po 50 tys. zł nawiązki na NFOZ w Rzeszowie i PCK w Rzeszowie. Przestępstwa dopuścił się w Dębnie, w powiecie leżajskim w 1989 roku. Skazany na podstawie artykułu Kodeksu Karnego mówiącego o gwałcie ze szczególnym okrucieństwem lub działając wspólnie z innymi osobami. Doprowadził do ciężkiego kalectwa ofiarę.

Paweł Podulka z Sanoka. Obecnie ma 43 lata. Rejestr nie podaje, gdzie przebywa obecnie. Sąd Okręgowy w Krośnie skazał go na rok pozbawienia wolności. Do Zakładu Karnego w Rzeszowie trafił w grudniu 2018 roku, karę zakończył 14 listopada 2019 roku. Rejestr wskazuje, że zgwałcił osobę małoletnią poniżej 15 roku życia i była to bliska mu osoba. Sąd złagodził karę, ale brak informacji, z jakiego powodu. Mogło to być pojednanie pokrzywdzonej osoby ze sprawcą, skazany mógł poczynić starania o naprawienie szkody lub sprawca poniósł poważny uszczerbek w związku z popełnionym przestępstwem.

---

15 lipca:

Poznajmy nazwiska tych osób (zdjęcia w galerii poniżej):

Ksenia Antes z Leska, ma obecnie 39 lat. Przebywa w Zakładzie Karnym Herby, Oddział Zewnętrzny Lubliniec, odbywając karę 12 lat pozbawienia wolności od 2012 roku. Przestępstw ze swoim partnerem dokonywała w Częstochowie.

Jan Dziuba z Iwonicza, ma obecnie 56 lat. Skazany na 3 lata i 6 miesięcy więzienia przez Sąd Okręgowy w Krośnie. Wyszedł w 2012 roku. Przestępstw dokonał roku w Iwoniczu. Miejscowość, w której przebywa jest w trakcie weryfikacji.

Bernadeta Henzel z Jasła, ma obecnie 41 lat. W latach 2011-2013 w Jaśle dokonała przestępstw, za które została skazana na 1 rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem kary na 3 lata. W okresie próby miała poddać się terapii psychologiczno-seksuologicznej w szpitalu, pod kontrolą lekarza psychiatry i nadzorem kuratora sądowego. Miejsce jej pobytu jest w trakcie weryfikacji.

ms

Zdjęcia (5)


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 10.01.2020, 00:38
Paweł Podulka nie j́est i nie był z Sanoka
paweł34
paweł34 02.01.2020, 17:46
A ta Kobieta Bernadetta to niby kogo zgwałciła???
Atis
Atis 04.04.2020, 19:20
Dobierala sie do Tadka Rydzyka
bee
bee 03.02.2020, 13:18
A co ty taki dociekliwy ? jakie to dla ciebie znaczenie ?
gaweł43
gaweł43 02.01.2020, 18:05
A to kobiety nie mogą gwałcić? Od kiedy?
Dawid
Dawid 18.12.2019, 15:13
Tych gwałcicieli powinni zaprzęgnąć do jakiejś ciężkiej roboty, a wszystkie pieniądze dla pokrzywdzonych. Powinno się też ich pozbawić narzędzia zbrodni.
Julka
Julka 18.12.2019, 10:06
po co w ogóle pokazywać takie zdjęcia? są w rejestrze więc zainteresowani mogą sprawdzić, ale kręcenie z tego afery w gazecie to gruba przesada prowadząca do linczu i samosądów
Tomek
Tomek 04.12.2019, 19:21
Informacje nie prawdziwe jak ktoś nie zna sprawy to po co wypisuje bzdury
Romek
Romek 05.12.2019, 17:57
Jasło jest pewne wiec kogo tu widzisz ze bzdury pisza??????
Bazarowicz z Targowej
Bazarowicz z Targowej 04.12.2019, 17:52
Jedna z tych osób od lat niemal codziennie handluje na bazarze w centrum Rzeszowa
Renata
Renata 04.12.2019, 11:57
Niestety kościół swoich nadal ukrywa. Co warty taki rejestr bez księży pedofilii.
Mateusz
Mateusz 09.12.2019, 11:37
Gwałciciel pedofilowi nierówny. To dwa inne paragrafy KK. O pedofilach z Podkarpacia były już w internecie artykuły. Równie dobrze można czekać na informacje o innych grupach społecznych, które mają więcej za uszami niż księża-przestępcy. Kościół jako organizację pisze się we wszystkich językach z dużej litery...
Hela
Hela 04.12.2019, 11:16
Gdzie zdjecia kleru swietego
Avi
Avi 09.12.2019, 11:33
Proszę pisać oficjalnie nazwiskami , bo powyższy komentarz ma sens tak samo jakby ktoś oczerniał ogół policjantów, ginekologów i innych grup społecznych!
Polak
Polak 03.12.2019, 21:54
Brakuje wielu księży na tej liście minn.tomasz gościński
fgghfh
fgghfh 01.04.2020, 14:39
Jak widzę o księżach wiesz najwięcej bo Gazeta Wyborcza ma jeden temat ... źli księża, a o swoich ani mru mru.

Pozostałe