Tarnobrzescy lekarze zakażeni KORONAWIRUSEM!

  • 27.03.2020, 17:06
  • GL/opr. DJ
Tarnobrzescy lekarze zakażeni KORONAWIRUSEM! Fot. Archiwum U tarnobrzeskich lekarzy potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Podziel się:

Oceń:

Trójka lekarzy tarnobrzeskiego szpitala została zakażona koronawirusem. Placówka zamyka oddziały i poddaje personel kwarantannie.

U lekarki-rezydentki z tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. To mieszkanka powiatu mieleckiego, która ostatnio była w pracy 16 marca i od tamtej pory jest na zwolnieniu lekarskim. Ustalana jest w tej chwili lista pracowników szpitala, którzy mieli lub mogli mieć kontakt z kobietą. Na tej podstawie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zdecyduje, kto musi poddać się kwarantannie i badaniom.

Kilka godzin później u kolejnych dwóch lekarzy z tarnobrzeskiego szpitala potwierdzony został koronawirus. To medycy z oddziału chorób wewnętrznych i wszystko wskazuje na to, że są w grupie sześciu zakażonych z powiatu tarnobrzeskiego o których informowano 26 marca w godzinach wieczornych - WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ. Służby sanitarne, ani szpital tego nie potwierdzają. Tarnobrzeski Szpital Wojewódzki im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej zamyka Oddział Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii. Powodem jest decyzja władz sanitarnych o objęciu personelu oddziału kwarantanną.

Nie wiadomo na ten moment, czy zakażenia mają związek z głośną aferą zakażonej 78-latki, która przez trzy dni z zapaleniem płuc czekała na testy na koronawirusa. Poruszaliśmy tę sprawę na łamach naszego portalu w tym artykule:

Do tematu będziemy wracać. 

GL/opr. DJ

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marian
Marian 28.03.2020, 02:13
W Mielcu z zapaleniem płuc w szpitalu jest pracownik A&K z Piaskowej,Nie zrobiono testu.Dlaczego?Czy mieszkańcy Mielca robią tam zakupy?Tak,na potęgę,Czy Właściciel sklepu wie??Pytania dla Sanepidu?Ile trzeba czekać na test?Czy tak jak w artykule powyżej?

Pozostałe