Wielka jednostka wojskowa zadomowi się w Nowej Dębie

  • 11.09.2020, 07:30
  • GL
Wielka jednostka wojskowa zadomowi się w Nowej Dębie Fot. FB 18. Dywizja Zmechanizowana w Siedlcach. W Nowej Dębie stacjonować będzie 18. Pułk Artylerii.

Podziel się:

Oceń:

To już jest pewne. W Nowej Dębie stacjonować ma 18. Pułk Artylerii wchodzący w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.

Decyzję o sformowaniu dywizjonu podjął już dwa lata temu Minister Obrony Narodowej. Zgodnie z opracowaną na początku listopada 2018 roku przez Sztab Generalny Wojska Polskiego koncepcją i harmonogramem formowania 18. Dywizji Zmechanizowanej, dowództwo i sztab mają osiągnąć gotowość bojową w pierwszej połowie 2021 roku. Z kolei nowa brygada ma zostać certyfikowana w pierwszej połowie 2022 roku co jednocześnie potwierdzi jej gotowość do podejmowania działań.

  • Czytaj także:

>>DRUGI CO DO WIELKOŚCI POLIGON W KRAJU JEST NA PODKARPACIU

To nie jest koniec rozwoju jednostki. Batalion rozpoznawczy, pułki artylerii, pułk przeciwlotniczy i logistyczny będą tworzone w drugim etapie formowania. Proces ten będzie realizowany od 2021 do 2026 roku. Decyzja o lokacji w Nowej Dębie tak dużej jednostki, stawia gminę przed nowymi wyzwaniami. Dlatego wkrótce ma dojść do spotkania burmistrza Wiesława Ordona z dowódcą dywizji generałem Jarosławem Gromadzińskim.

  • Czytaj także:

>>WOJSKOWI ĆWICZĄ. BĘDZIE GŁOŚNO

  • Czytaj także:

>>WIELKIE WOJSKOWE MANEWRY W REGIONIE

GL

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe