Kolejne zwolnienia w Pratt & Whitney. Ile osób straci pracę?

  • 11.09.2020, 10:43
  • Rafał Bolanowski
Kolejne zwolnienia w Pratt & Whitney. Ile osób straci pracę? fot. Pratt&Whitney Kiedy zwolnienia w sektorze administracyjnym?

Podziel się:

Oceń:

Po pracownikach produkcji przyszedł czas na redukcję etatów w sektorze administracyjnym. Kolejne zwolnienia grupowe to tylko kwestia czasu. Wszystkie szczegóły poznamy maksymalnie do 20 października br.

Firma zdecydowała się na grupowe zwolnienia w wyniku pandemii koronawirusa, która skutkowała 80 proc. spadkiem ruchu pasażerskiego, w związku z czym zapotrzebowanie na produkty, które dotychczas dostarczał Pratt&Whitney zostało znacznie zniwelowane. Spośród 4,5 tys. osób zatrudnionych, pisma kończące współpracę trafiły do 330 pracowników fizycznych. 

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Koronawirus w Urzędzie Miasta w Kolbuszowej

To nie koniec redukcji zatrudnień. Firma zapowiedziała już kolejne zwolnienia grupowe. Tym razem dotyczą one pracowników administracyjnych. Nie znamy jednak szczegółów dotyczących ilości osób, które firma planuje zwolnić oraz terminu, w jakim pracownicy otrzymają zwolnienia.

- Aktualnie pracujemy nad szczegółami. Dopóki nie skończymy pracy nad nimi, to nie jestem w stanie nic więcej powiedzieć.


- wyjaśnia Andrzej Czarnecki, rzecznik Pratt&Whitney w Rzeszowie.

  • CZYTAJ TAKŻE:

>> Wielka jednostka wojskowa zadomowi się w Nowej Dębie

Według naszych informacji firma musi podać szczegóły zwolnień związkom zawodowym do 20 października br. Pracownicy administracyjni, jeżeli mówimy o przyszłych odprawach, będą traktowani podobnie jak pracownicy fizyczni. 

- Na razie nie mamy zawiadomienia o zwolnieniach grupowych. Jeżeli będą zwolnienia to na takich zasadach jak w przypadku pracowników fizycznych. Zarząd firmy o planowanych zwolnieniach ma nas powiadomić maksymalnie do 20 października. Dowiemy się wtedy o jaką liczbę osób chodzi. 


- tłumaczy Roman Jakim, przewodniczący Zarządu Regionu Rzeszowskiego NSZZ "Solidarność".
 

[email protected]

  • CZYTAJ WIĘCEJ

>>KORSO24.PL - INFORMACJE Z PODKARPACIA

Rafał Bolanowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 11.09.2020, 16:02
Roman. Pamiętasz jak odchodziłem w 2009 z wsk...mowilem wrzuć mnie na listę zwolnionych - oszczędzisz komuś miejsce pracy i może życie rodziny...ja i tak odchodzę...zapewniałeś ze się uda w końcu 6lat płaciłem na NSZZ 30pln miesiecznie ( w sumie zatem ponad 2000pln)...skonczylo się tak ze odszedłem obciążono mnie kosztem języków i niewypłaconego odprawy 2 mcy...żałosne to wszystko było ale ja go dobrze pamietam...Roman jak Ty działasz tak samo w radzie jak w związku w wsk to Matko Boska! Pozdr!!

Pozostałe